Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Bednorz: Zachowaliśmy chłodną głowę

Bartosz Bednorz: Zachowaliśmy chłodną głowę

Bełchatowianie w meczu z Lotosem Treflem Gdańsk mogli odnieść trzysetowe zwycięstwo dzięki determinacji i walce do końca. W drugim secie sobotniej rywalizacji gdańszczanie byli o krok od wygranej w partii, mimo kilkupunktowej przewagi i kilku piłek setowych – nie zdołali jednak tego dokonać. Podopieczni Philippe’a Blaina wrócili do gry, również za sprawą dobrych akcji Bartosza Bednorza. – Cieszyć się mogę tylko z tych dwóch bloków, nad resztą trzeba popracować – stwierdził przyjmujący PGE Skry, który mocno przyczynił się do wygrania w drugiej odsłonie.

Spotkanie w Bełchatowie mogłoby mieć zupełnie inny przebieg, gdyby nie końcówka drugiej odsłony. Po pewnie wygranej partii premierowej przez Skrę inicjatywę przejęła drużyna gości, która jednak nie potrafiła postawić kropki nad i w samej końcówce. Set trzeci był już rozegrany pod przewodnictwem PGE Skry. – Przekonująco myślę, że było w pierwszym i w trzecim secie. W drugim było trochę nerwówki. My natomiast zachowaliśmy chłodną głowę do końca i pokazaliśmy, że jesteśmy zespołem, który potrafi walczyć w końcówkach. Po tym poznaje się prawdziwą drużynę. Nie sztuką jest wygrać 25:16, 25:17, sztuką jest wygrać w takich nerwowych końcówkach i zachować w nich spokój. Na trzeciego seta wyszliśmy już na tyle skoncentrowani i z przewagą psychiczną. To przeciwnik musiał postawić wszystko na jedną kartę, żeby odbudować swoją stratę. Nie udało się to, bo przez całego seta kontrolowaliśmy grę – stwierdził Bartosz Bednorz.

To on swoimi dwoma blokami mocno pomógł drużynie odbudować pewność siebie w najważniejszym momencie meczu. – Cieszyć się mogę tylko z tych dwóch bloków, nad resztą trzeba popracować. Kawał roboty wykonał w tym spotkaniu cały zespół, ja tylko dołożyłem dwie cegiełki w drugim secie – ocenił przyjmujący. Bednorz pojawił się na boisku w najbardziej odpowiednim momencie i pozostał na nim do końca spotkania. Do dwóch wspomnianych już punków zdobytych blokiem zawodnik dołożył też trzy punkty atakiem, w którym zanotował skuteczność na poziomie 30%.

Zwycięstwo podbuduje z pewnością morale bełchatowskiego zespołu, który właśnie trochę słabszą postawą w końcówkach przegrał starcie z Resovią jakiś czas temu. To pokazuje progres w grze bełchatowian. – Myślę, że to znacznie buduje zespół i nakręca na kolejne sety. Zeszliśmy do szatni na tę 10-minutową przerwę pozytywnie nakręceni i naładowani. Wiedzieliśmy, że musimy tylko wyjść i dokończyć to, co zaczęliśmy. I myślę, że wyszło to bardzo dobrze – powiedział Bartosz Bednorz.

źródło: inf. prasowa, inf. własna