Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Arthur Voukeng: Nie chcę się zatrzymywać

Arthur Voukeng: Nie chcę się zatrzymywać

fot. volleyballworld.com

Arthur Voukeng, reprezentant Kamerunu, w trakcie obecnego sezonu dołączył do tureckiego zespołu Afyon Belediye Yüntaş. Wprawdzie jego nowa drużyna zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli tureckiego ekstraklasy, to środkowy jest przekonany, że stać ją na zakwalifikowanie się do fazy play-off. Co ciekawe, Voukeng jest nie tylko zawodowym siatkarzem, ale i bardzo ambitnym biznesmenem z branży nowoczesnych technologii. – Przeszedłem wiele, aby dostać się na to miejsce i nie chcę się zatrzymywać, chcę zakończyć karierę w najlepszych ligach świata – podkreślił w rozmowie z serwisem worldofvolley.com.

Grasz w Turcji, jakie masz wrażenia na temat ligi i kraju?– Turcja ma jedną z najlepszych światowych lig i najlepszych graczy. Kraj ten jest miejscem wielu ważnych imprez siatkarskich w Europie i na świecie. W takim środowisku czuję się komfortowo i pewnie. Liga jest oczywiście bardzo dobrze zorganizowana, a zawodnicy w każdym meczu mają ogromną motywację. Sam kraj rozgrzewa serce, przyzwyczajam się do jedzenia. Nie mogę pominąć również ekonomicznego aspektu kraju, który jest ważnym ośrodkiem biznesowym w Europie i łączy dobre stosunki dwustronne z Afryką i moim krajem.

Afyon ma 12 porażek i 2 zwycięstwa – czego brakuje twojej drużynie, by osiągać lepsze wyniki?

– Przyszedłem do klubu miesiąc temu, Afyon to dynamiczny klub z dużym potencjałem. Uważam, że podczas pierwszej części ligi dali z siebie wszystko. Oglądałem niektóre z 13 poprzednich meczów z dwoma pięknymi zwycięstwami i kilkoma porażkami w tie-breaku. Moim zadaniem na kolejne 13 meczów jest dać z siebie wszystko, aby razem z drużyną dotrzeć do play-off, ponieważ naprawdę kocham wygrywać.

Jakie masz plany na przyszłość dotyczące siatkówki?

– Mam ekstremalne plany z siatkówką, ale najpierw chciałbym podzielić się osobistą historią. Odkryłem siatkówkę w 2014 roku w małym ośrodku treningowym „Cite U Volleyball” założonym przez trenera Yende Lavoisier, który później dał mi szansę gry w drużynie uniwersyteckiej. Zakochałem się w tej dyscyplinie i zdecydowałem, że zostanę jednym z najlepszych. Dołączyłem do kadry narodowej 2016/2017 i stałem się tym, co świat wie o mnie dzisiaj… Przeszedłem wiele, aby dostać się na to miejsce i nie chcę się zatrzymywać, chcę zakończyć karierę w najlepszych ligach świata, z najlepszym zespołem, bo będę pracował, żeby na to zasłużyć. Niektóre z moich planów z siatkówką to plany po karierze i na razie pozostają nieujawnione.

Czy siatkówka poprawiła się ostatnio w Kamerunie, czy potrzebuje dużo więcej czasu, aby osiągnąć lepszy poziom?

– Siatkówka w swoim ogólnym duchu cały czas rozwija się w Kamerunie, głównie na poziomie drużyn narodowych. Z moich obserwacji wynika, że prezydent federacji kameruńskiej Serge Abouem i biuro wykonawcze ustaliły główne strategie dla drużyn narodowych. Uważam, że należy zrobić więcej na poziomie lokalnych talentów. Kameruńskiej siatkówce brakuje działań marketingowych i pomocniczych, aby zbudować główną afrykańską ligę, która może być zrównoważona i atrakcyjna.

Kiedy kończysz treningi i mecze siatkówki, co robisz w wolnym czasie?

– Po siatkówce jestem bardzo zajęty, ponieważ jestem przedsiębiorcą i prowadzę ALM Holding, który ma 2 aktywne firmy – studia kreatywne ALM i BigBang, które założyłem odpowiednio w 2013 i 2019 roku. Te dwie firmy to komunikacja, marketing i projektowanie dla studia kreatywnego ALM oraz technologie, takie jak budowa oprogramowania, big data, bezpieczeństwo cybernetyczne, projektowanie stron internetowych i Iot dla Bigbang. Jestem również przewodniczącym Domino Charity International, organizacji humanitarnej, którą założyłem w 2011 roku. Przez ostatnią dekadę wspieraliśmy tysiące bezbronnych dzieci w Kamerunie. Właściwie nie odpoczywam, śpię wystarczająco, żeby wyzdrowieć, a od 6 lat nie miałem urlopu.

Po zbudowaniu jednego z bardzo ważnych innowacyjnych programów księgowych w Kamerunie i Afryce wkraczamy w technologię sportową. Ogłosiłem kilka dni temu, że zainwestuję 200 000 dolarów w „Tyson20 Lab” w ramach finansowania zalążkowego, aby rozpocząć badania i rozwój technologii sportowej z kilkoma produktami, szczególnie dla siatkówki. Wybraliśmy trzy główne dziedziny technologii sportowej, którymi są urządzenia do noszenia, takie jak bransoletki i czujniki, oba związane z fizjologią i biomechaniką wysiłku sportowców. Druga domena to analityka danych poprzez budowę oprogramowania adaptacyjnego, które będzie zbiorem danych i być może open source tylko dla naszego sprzętu i oprogramowania, I wreszcie rozwój niekonwencjonalnych zasobów komunikacyjnych między organizacjami sportowymi takimi jak kluby i ich kibicami, aby usprawnić ukierunkowanie komunikacji za pomocą między innymi aplikacji internetowych i mobilnych, aby nadal szerzyć magię sportu.

Nasze spostrzeżenia są alarmujące. Przemysł technologii sportowych reprezentował blisko 17 miliardów dolarów inwestycji w zeszłym roku, a przemysł sportowy jako całość reprezentował ponad 500 miliardów dolarów inwestycji. Mamy nadzieję, że będziemy jednym z ważnych afrykańskich start-upów, które będą reprezentować wzrost w branży sportowej, planujemy zebrać 3 miliony dolarów po tym, jak nasze pierwsze prototypy zostaną oficjalnie udostępnione. Skupię się na zdobywaniu rynku, ponieważ w szybko innowacyjnym świecie prawdziwa innowacja stała się zdolnością do sprzedaży. Różnica polega na zdolności do wytwarzania i sprzedaży tych produktów.

Jako siatkarz wiele się nauczyłem o pracy zespołowej i wartości zespołu, zawsze naciskam na każdego współpracownika, aby wykorzystał swój pełny potencjał, ponieważ projekty i ambicje są ogromne w porównaniu do zasobów, które posiadamy, które są w jakiś sposób ograniczone. Chcemy zawsze podejmować odważne kroki, aby robić wszystko, co możliwe i niemożliwe.

źródło: opr. własne, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę