Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Andrea Anastasi: Teraz jestem bardzo spokojny

Andrea Anastasi: Teraz jestem bardzo spokojny

fot. Klaudia Piwowarczyk

W półfinale Ligi Mistrzów Sir Sicoma Perugia, której trenerem jest Andrea Anastasi, zmierzy się z Grupą Azoty Kędzierzyn-Koźle. – Nie odczuwam presji. Po prostu cieszę się długą podróżą, którą odbywam z zespołem z Perugii w tym sezonie. Jestem świadomy, że możemy przegrać, ale przed nami dwa spotkania – mówi na łamach przegladsportowy.onet.pl Andrea Anastasi, szkoleniowiec Sir Sicoma Perugia, przed pierwszym spotkaniem półfinałowym LM.

Co Andrea Anastasi sądzi o zespole ZAKSY? – Prezentuje wysoki poziom, co udowodniła w ćwierćfinale Ligi Mistrzów przeciwko Trentino. Moim zdaniem kędzierzynianie zasłużenie znaleźli się w półfinale i trzeci sezon z rzędu są o krok od awansu do finału – ocenia Włoch.Mimo wszystko szkoleniowiec podkreśla, że nie czuje presji i przypomina, że o awansie do finału Ligi Mistrzów decydują dwa spotkania. – Prawdę mówiąc, nie odczuwam presji. Po prostu cieszę się długą podróżą, którą odbywam z zespołem z Perugii w tym sezonie. Jestem świadomy, że możemy przegrać, ale przed nami dwa spotkania. Nawet jeśli przegramy w Kędzierzynie-Koźlu, rywalizacja nie będzie jeszcze zakończona. Kiedy o wszystkim decyduje jeden mecz, jest inaczej, co pokazało nasze starcie w półfinale Pucharu Włoch przeciwko Piacenzie (siatkarze z Perugii przegrali je 0:3 – przyp. red.), która grała kosmicznie. Teraz jestem bardzo spokojny.

W Sir Sicoma Perugia gra dwóch Polaków – Wilfredo Leon i Kamil Semeniuk. Dla Semeniuka to pierwszy sezon poza granicami kraju. Trener Anastasi pozytywnie ocenia grę tego zawodnika. – Obecny sezon jest dla „Semena” bardzo ważny, ale także trudny. Zmienił kraj i znalazł się w ambitnym otoczeniu, jakim niewątpliwie jest klub z Perugii. (…) Chociaż ta sytuacja nie jest łatwa dla Kamila, jestem z niego bardzo zadowolony. Zawsze stara się grać lepiej, denerwuje się, kiedy coś mu nie wychodzi. Według mnie rozgrywa jednak świetny sezon. To wspaniały zawodnik i jestem szczęśliwy, że mam go w zespole. Jestem więcej niż pewny, że pokaże się w dwóch najważniejszych miesiącach sezonu. Czuję, że Kamil celuje w mecz z ZAKS-ą i będzie chciał dobrze się zaprezentować. Jeśli on i Leon dobrze się spiszą, jestem spokojny o wynik.

*Rozmawiała Katarzyna Paw, więc w serwisie przegladsportowy.onet.pl

źródło: przegladsportowy.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę