Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ambitne plany wrocławskiej Gwardii

Ambitne plany wrocławskiej Gwardii

fot. KFC Gwardia Wrocław

KFC Gwardia chce awansować do PlusLigi, czyli siatkarskiej ekstraklasy. – Mamy waleczny team, który nie przestraszy się nikogo – zapowiada we wrocławskiej Gazecie Wyborczej Kajetan Maćkowiak, współwłaściciel klubu. – W 2019 roku założyliśmy, że w ciągu trzech sezonów chcemy awansować do PlusLigi – dodaje.

Trwająca od kilku miesięcy epidemia koronawirusa mocno uderzyła w gospodarkę oraz finanse wielu firm, między innymi sponsorów klubów sportowych. Jedną z drużyn, która odczuła skutki zapaści byłapierwszo ligowa siatkarska KFC Gwardia Wrocław. W efekcie pensje zawodników w marcu, kwietniu oraz czerwcu zostały zmniejszone o połowę.Dziś gospodarka powoli wychodzi z zapaści, ale czy firmy będą chciały wrócić do sponsorowania klubów sportowych? Czy w swoich budżetach znajdą na to pieniądze?  – Nadal prowadzimy w tej sprawie rozmowy, które czasami nie są łatwe. Ale otrzymujemy pozytywne sygnały pozwalające wierzyć, że 80–90 procent sponsorów pozostanie z nami – zaznacza Maciej Piasecki, rzecznik prasowy KFC Gwardii. I dodaje: – Optymistyczne informacje docierają też z miasta, które bardzo nam pomaga. Ta współpraca na pewno będzie kontynuowana. 

Miniony sezon siatkarze KFC Gwardii zakończyli na 5. miejscu, pozostawiając pewne poczucie niedosytu. Bo aspiracje klubu są znacznie wyższe. – W 2019 roku założyliśmy, że w ciągu trzech sezonów chcemy awansować do PlusLigi – otwarcie mówi Kajetan Maćkowiak, współwłaściciel klubu. – Sportowo jesteśmy gotowi, żeby walczyć o awans. Sprowadziliśmy Damiana Wierzbickiego, najlepiej punktującego ligi z poprzedniego sezonu. Do tego dwóch wicemistrzów ligi czeskiej, rozgrywającego Mateusza Biernata i przyjmującego Bartosza Pietruczuka. Dokładając do tego utrzymanie trzonu zespołu i całego sztabu szkoleniowego, z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość. Wrocław będzie miał waleczny team, który nie przestraszy się nikogo – podkreśla.

 

Więcej w serwisie wroclaw.wyborcza.pl

źródło: wroclaw.wyborcza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę