Minęło pół roku od śmierci Julii Itumy, która wypadła z okna hotelowego w Stambule. Turecka prokuratura, która prowadziła w tej sprawie dochodzenie, umorzyła śledztwo orzekając samobójstwo siatkarki bez udziału osób trzecich.
Cały zbadany materiał wykazał według prokuratury tureckiej, że Ituma cierpiała na załamanie nerwowe i na krótko przed śmiercią opublikowała post w social mediach będący swoistym pożegnaniem.
Na nagraniach wideo na korytarzu hotelowym widać Itumę idącą powoli przed swoim pokojem, pochyloną, z później siedzącą na podłodze pod ścianą i czekającą z głową opartą na kolanach. Z protokołu sekcji zwłok wynika, że śmierć Itumy nastąpiła na skutek urazów ciała, krwotoku mózgowego, złamań miednicy oraz krwotoku wewnętrznego na skutek urazu narządów wewnętrznych.
W raporcie podkreślono, że Iulia popełniła samobójstwo, „rzucając się z pokoju hotelowego”. Prokuratura zdecydowała się nie kontynuować sprawy, stwierdzając, że nie ma konkretnych, ostatecznych i przekonujących dowodów na to, że ktokolwiek inny wyrządził Itumie krzywdę, nakłonił ją do samobójstwa, pomógł lub wzmocnił jej decyzję o samobójstwie.
ZA WCZEŚNIE
Julia Ituma urodziła się w 2004 roku w Mediolanie w nigeryjskiej rodzinie. W siatkówkę zaczęła grać w wieku 11 lat. Jej idolem i wzorem do naśladowania był kubański środkowy, Robertlandy Simon. Przez trzy lata grała w Club Italia, a obecny sezon był pierwszym, w którym wypłynęła na szerokie siatkarskie wody, dostając szansę gry w czołowym klubie włoskiej Serie A. Wróżono jej świetlaną przyszłość. Przez wielu siatkarskich ekspertów była uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych zawodniczek młodego pokolenia na świecie.
Młoda siatkarka z dobrej strony pokazywała się już także na międzynarodowej arenie. W 2018 roku poprowadziła Italię do wicemistrzostwa świata do lat 18, a następnie z kadrą narodową wygrała EYOF oraz mistrzostwa Europy do lat 19, w których została wyróżniona tytułem MVP.
Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych
800 70 2222
CAŁODOBOWY
Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
800 12 12 12
CAŁODOBOWY
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
116 111
CAŁODOBOWY
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
116 123
CAŁODOBOWY
Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
112
Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia
Inne numery telefonów pomocowych znajdziesz na:
- https://zapobiegajmysamobojstwom.pl/
- https://zwjr.pl/bezplatne-numery-pomocowe
- http://www.pokonackryzys.pl/
źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it