Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Wystartowała II liga kobiet

Wystartowała II liga kobiet

W miniony weekend rozegrano pierwsze mecze w czterech grupach II ligi kobiet. Po pierwszych spotkaniach ciężko jeszcze wyrokować, która z drużyn będzie walczyć o awans do I ligi, ale już widać, że zacięta walka będzie w grupie 4, w której z pięciu spotkań aż cztery zakończyły się podziałem punktów.

W grupie I pierwszym liderem została Spójnia Stargard. Siatkarki Spójni w trzech setach uporały się z UKS-em ZSMS Poznań, jedynie w trzeciej partii pozwalając rywalkom na nawiązanie wyrównanej walki. Bez straty seta swoje spotkanie zakończył również zespół Politechniki Poznańskiej, który zdobył trzy punkty w meczu z APS-em Rumia. Zacięte spotkanie oglądali kibice w Kościanie, gdzie miejscowy UKŻPS wygrał 3:1 z SMS-em Police. Wszystkie cztery sety tego meczu były niezwykle zacięte, trzy z nich kończyły się na przewagi, ale komplet zwycięstw pozostał w Wielkopolsce. Trzy punkty na swoim koncie zapisały również siatkarki z Elbląga, które na własnym terenie pokonały rezerwy PTPS-u Piła 3:1. Jedynym gospodarzem w 1. kolejce spotkań, który nie zdobył punktów, był zespół Czarnych Słupsk. Siatkarki Czarnych uległy we własnej hali 1:3 WTS-owi Włocławek i na pierwsze ligowe punkty w tym sezonie będą musiały jeszcze poczekać.

Żadnej litości dla swojego byłego klubu nie miał trener Robert Kupisz. Na inaugurację rozgrywek gr. 2 II ligi kobiet prowadzona przez niego Mazovia Warszawa w trzech setach do 10, 12 i 15 rozbiła Nike Węgrów i została pierwszym liderem tabeli. Przekonujące zwycięstwo odniosły również w Białymstoku siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego. Spadkowicz z I ligi NOSiR pokonał tam miejscowy BAS bez straty seta. Debiutujący w II lidze kobiet Dargfil Rawa Mazowiecka dość niespodziewanie wygrał w Warszawie ze Spartą 1:3. Falstart na starcie rozgrywek był dla podopiecznych trenera Roberta Strzałkowskiego z pewnością niemiłą niespodzianką. Cenne zwycięstwo na inaugurację odniósł zespół beniaminka, Krótkiej Mysiadło, który 3:1 pokonał w wyjazdowym spotkaniu Łaskovię Łask. Również 3:1 w Siedlcach wygrał młody zespół rezerw Legionovii, który zweryfikował ambitne plany Ósemki dotyczące walki o awans w tym sezonie.

Najciekawsze spotkanie w 1. kolejce grupy 3 miało miejsce w Mysłowicach, gdzie Silesia Volley podejmowała zespół KPKS-u Halemba. Gospodynie dość łatwo wygrały dwa pierwsze sety, jednak potem losy meczu odwróciły się. Goście z Halemby wygrali dwie kolejne partie i w tie-breaku rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść, zgarniając dwa punkty. W Pszczynie miejscowy PLKS bez problemów w trzech setach rozprawił się z rezerwami Impelu Wrocław, potwierdzając, że w tym sezonie powinien ponownie walczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Również w trzech setach siatkarki Polonii Świdnica rozprawiły się we własnej hali z drugim zespołem SMS-u PZPS Szczyrk. Nie było niespodzianki w Jaworze, gdzie Olimpia pokonała 3:0 Sokół Katowice. Sokół Radzionków z kolei nie dał większych szans Polonii Łaziska Górne i pewnie zgarnął trzy punkty. Dobry początek sezonu ucieszył kibiców Częstochowianki. Podopieczne trener Anity Feć-Krzyczmonik, które odniosły cenne zwycięstwo w Tychach, pokonując 3:0 miejscowy TKS.

W pierwszej kolejce grupy 4. SAN-Pajda Jarosław pokonał we własnej hali AZS Uniwersytet Rzeszowski 3:1. Mimo niekorzystnego początku podopieczne trenera Piotr Pajdy wróciły do gry i zapewniły sobie trzy punkty na inaugurację. Pozostałe cztery mecze tej kolejki zakończyły się po pięciosetowej walce. W Proszowicach Pogoń dwukrotnie obejmowała prowadzenie w meczu z Płomieniem Sosnowiec, ale podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego dwukrotnie doprowadzały do remisu. Ostatecznie Pogoń wygrała 15:9 w decydującej partii i Płomień wyjechał tylko z jednym punktem. W Tomaszowie Lubelski Tomasovia musiała gonić wynik w meczu z rezerwami MKS-u Dąbrowa Górnicza. W czwartej partii rozbiła jednak rywala do 13 i wygrała w tie-breaku 15:13, zgarniając dwa punkty. Niezwykle zacięty tie-break decydował o wyniku meczu w Lublinie. AZS UMCS remisował z Marbą Sędziszów Małopolski 2:2 i w tie-breaku przegrał po dramatycznej walce 14:16. Z wyjazdowego zwycięstwa za dwa punkty cieszył się również siatkarki Sandecji Nowy Sącz, pokonując w pięciu setach Jedynkę Siewierz. W niedzielę rozegrano awansem mecz 2. kolejki, w którym AZS UMCS Lublin wygrał 3:1 z MKS-em II Dąbrowa Górnicza i został liderem tabeli z czterema punktami na koncie. Cztery punkty mają również dąbrowianki, które jeszcze 30 września w meczu 7. kolejki pokonały 3:1 Płomień Sosnowiec.