Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turniej Kurowashiki: Kolejny tytuł na koncie Bartosza Kurka

Turniej Kurowashiki: Kolejny tytuł na koncie Bartosza Kurka

W zakończonym niedawno sezonie ligi japońskiej zespół Wolf Dogs Nagoja, w którym występuje Bartosz Kurek, zdobył tytuł mistrzowski. W ostatnim czasie w Japonii walczono w Turnieju Kurowashiki. Również w tych rozgrywkach drużyna z polskim atakującym w składzie okazała się najlepsza. Dla Wolf Dogs Nagoja był to pierwszy występ w finale tych rozgrywek od 16 lat. Chociaż finał zamknął się w trzech setach, to aż dwa grane były długo na przewagi.

Podczas tegorocznego finału Turnieju Kurowashiki Wolf Dogs Nagoja zmierzyło się z Suntory Sunbirds – czyli obecny mistrz Japonii grał z wicemistrzem. Pierwszy set nie zapowiadał tego, co wydarzy się w kolejnych odsłonach. Od początku warunki dyktowali mistrzowie Japonii i wygrali tę odsłonę do 16. W kolejnych partiach kibice byli świadkami długiej i zaciętej walki na przewagi. W drugiej odsłonie Wolf Dogs Nagoja triumfowało 28:26, zaś w trzecim dopiero zdobycie 33. punktu dało im zwycięstwo.

Dla Bartosza Kurka, który występuje w Japonii od 2020 roku było to pierwsze zwycięstwo w Turnieju Kurowashiki. Siatkarz został również wybrany do najlepszej szóstki turnieju oraz otrzymał nagrodę MVP. Polak w finałowym meczu dostał do ataku ż 64 piłki, z czego na punkt zamienił 38 (59% skuteczności), dołożył do tego dwa punkty blokiem oraz dwa asy. W szeregach rywali najbardziej obciążony atakiem był Dmitri Muserski, który skończył 27 z 47 piłek (57% skuteczności) i został wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny przegranej.

Wolf Dogs Nagoja – Suntory Sunbirds 3:0
(25:16, 28:26, 33:31)

źródło: opr. własne, przegladsportowy.onet.pl