Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Polacy w drużynie marzeń turnieju finałowego. Paweł Zatorski MVP

Polacy w drużynie marzeń turnieju finałowego. Paweł Zatorski MVP

W Gdańsku zakończył się turniej finałowy Ligi Narodów. Najlepszą drużyną tegorocznej edycji tego turnieju byli Polacy, którzy w finale pokonali reprezentacją Stanów Zjednoczonych 3:1. Nic więc dziwnego, że kilku polskich siatkarzy odebrało indywidualne wyróżnienia. MVP turnieju finałowego został wybrany libero – Paweł Zatorski.

HISTORYCZNY SUKCES JAPONII

W 2012 roku reprezentacja Polski triumfowała w Lidze Światowej, od kilku lat turniej ten ma inny szyld – Ligi Narodów, ale 11 lat później, biało-czerwoni ponownie mogli cieszyć się ze złotego medalu, ponownie pokonując w wielkim finale Stany Zjednoczone. Podopieczni Nikoli Grbicia triumfowali 3:1, a w spotkaniu nie brakowało emocji.

Tegoroczna edycja Ligi Narodów była historyczna także dla kadry Japonii, która mogła cieszyć się z trzeciego miejsca na podium, a która w rywalizacji o brąz pokonała mistrzów świata i Europy – Włochów. I dla przedstawicieli tego kraju nie zabrakło wyróżnień, jedno z nich odebrał przyjmujący – Yuki Ishikawa. Po zakończeniu spotkania finałowego wybrana została drużyna marzeń, w której nie zabrakło przedstawicieli polskiej kadry, wśród nich znalazł się między innymi Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski czy Aleksander Śliwka. MVP gdańskiego turnieju wybrany został libero polskiej kadry – Paweł Zatorski.