Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Imponujący występ Kurka to za mało. Puchar Cesarza nie dla Wolfdogs

Imponujący występ Kurka to za mało. Puchar Cesarza nie dla Wolfdogs

Po wygranej 3:1 z Toray Arrows w półfinale Pucharu Cesarza Wolfdogs Nagoya w walce o to trofeum zmierzyło się z Panasonic Panthers. Bartosz Kurek i jego koledzy byli jednak w stanie wygrać tylko jedną partię i Puchar Cesarza powędrował w ręce podopiecznych Laurenta Tillie. Nie pomógł imponujący występ kapitana polskiej kadry, który zdobył 31 punktów.

W półfinale Pucharu Cesarza Wolfdogs Nagoya pokonało Torey Arrows, a Panasonic Panthers rozprawiło się dość łatwo z JT Thunders (3:0, 21:25, 17:25, 22:25)

Emocji nie brakowało

Dwie pierwsze partie finału o Puchar Cesarza rozstrzygały się po grze na przewagi. Premierową odsłonę 27:25 wygrali siatkarze Wolfdogs Nagoya. To wszystko pomimo tego, że przegrywali już 11:16. Ostatnie trzy punkty dla swojego zespołu w tym secie zdobył Bartosz Kurek. Jeszcze bardziej zacięta była druga część meczu, w niej lepsi okazali się Panasonic Panthers, którzy wykorzystali błędy rywali.

Ekipa prowadzona przez Laurenta Tillie poszła za ciosem w kolejnych setach i zasłużenie wywalczyła trofeum.

KUREK TO ZA MAŁO

Z bardzo dobrej strony pokazał się Bartosz Kurek. Atakujący dopiero wraca po krótkiej przerwie, ale pomimo tego spisał się naprawdę nieźle. Zanotował na swoim koncie aż 31 oczek, a jego skuteczność wyniosła 56%. Do tego kapitan reprezentacji Polski mógł pochwalić się 2 blokami i 1 asem serwisowym.

Po stronie Panasonic Panthers pierwsze skrzypce grał Yuyi Nishida. To on został wybrany MVP finałowego starcia o Puchar Cesarza. Wywalczy 23 oczka, z czego 3 bezpośrednio z pola zagrywki.

Wolfdogs Nagoya – Panasonic Panthers 1:3
(27:25, 29:31, 15:25, 23:25)

Co ciekawe, ze zwycięstwa mogła cieszyć się również żona siatkarza. Sarina Nishida i jej NEC Red Rockets 3:1 pokonało w finale Hismaitsu Springs 3:1, a Nishida również uzyskała tytuł MVP.