Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Amerykanie zwyciężyli w strefie NORCECA

Amerykanie zwyciężyli w strefie NORCECA

Zakończyła się kolejna edycja mistrzostw NORCECA. W finale turnieju, Amerykanie pewnie pokonali Kanadyjczyków. Kubańczycy zakończyli turniej z brązowymi medalami, pokonując w meczu o 3. miejsce siatkarzy z Dominikany.

Po fazie grupowej turnieju, przyszedł czas na ćwierćfinały, które nie przyniosły większych emocji. W półfinale bez problemów zameldowały się drużyny Dominikany, USA, Kuby i Kanady. W pierwszym meczu półfinałowym, reprezentanci USA szybko i pewnie pokonali Dominikańczyków. Mecz zakończył się wynikiem 3:0. Amerykanie tylko raz, pozwolili przeciwnikom  na przekroczenie granicy 15 punktów w secie. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Garrett Muagututia, zdobywca 14 punktów.

Zdecydowanie więcej emocji przyniosło spotkanie Kanadyjczyków z Kubańczykami. Walka o wejście do ścisłego finału było bardzo zacięta. Mecz zakończył się dopiero po tie-breaku, wygranym przez Kanadyjczyków 15:13. Najjaśniejszą postacią na boisku był Kanadyjczyk, Stephen Maar. Przyjmujący zdobył 28 punktów w meczu. Po stronie Kubańczyków, prym wiedli Jesus Herrera i Marlon Yant, ale ich postawa nie wystarczyła by pokonać przeciwników.

Półfinały:

USA – Dominikana 3-0
(25:22, 25:12, 25:14)

Kanada vs. Kuba 3-2
(18:25, 25:21, 25:17, 24:26, 15:13)

szybkie rozstrzygnięcia

W meczu o brązowy medal, Kubańczycy bez większych problemów pokonali 3:0 zespół z Dominikany. Po stronie Kubańczyków z dobrej strony pokazał się Lopez. Podobny przebieg miało spotkanie finałowe. Amerykanie nie dali większych szans Kanadyjczykom i zakończyli spotkanie w trzech setach. Po stronie USA wyróżniał się Micah Christienson. Rozgrywający świetnie dystrybuował piłki i ułatwiał pracę swoim skrzydłowym. Największy dorobek punktowy zgromadzili Matthew Anderson, Thomas Jaeschke i Aaron Russel.