Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Air Jumbos mistrzem Korei Płd. po raz trzeci z rzędu

Air Jumbos mistrzem Korei Płd. po raz trzeci z rzędu

Koreańska drużyna Incheon Korean Air Jumbos trzeci rok z rzędu zdobyła tytuł mistrzowski koreańskiej V-ligi. Zwycięstwo oznacza czwarty tytuł V-League w historii Jumbos i niezwykłe osiągnięcie drużyny z Incheon.

W decydującym meczu Incheon Korean Air Jumbos przegrywali już 0:2, ale przełamali swoją niemoc i wygrali kolejne dwa sety. Hyundai Capital Skywalkers, grający u siebie i wspierani przez swojego gwiazdora Camejo (58% w ataku), walczyli zaciekle, ale ostatecznie przegrali, a Jumbos zwyciężyli 15:11 w ostatnim secie.

W ekipie Hyundai Capital Skywalkers najlepiej punktowali Su-Bong Heo i Oreol Camejo, którzy zdobyli odpowiednio 20 i 16 punktów. MVP meczu został wybrany Sun-Soo Han. W zdobyciu punktów wspierał go Lincoln Williams, który wywalczył 34 punkty (z 65% skutecznością).