Ligi polskie>sezon 2020/2021>PlusLiga > runda zasadnicza
O miejscu w tabeli decydują kolejno: zdobyte punkty, liczba wygranych meczów, stosunek setów wygranych do przegranych, stosunek małych punktów zdobytych do straconych, bezpośredni mecz między drużynami
Spadek z ligi: Po zakończeniu rundy zasadniczej zespół z ostatniego miejsca spada do I ligi mężczyzn.
Play-off: Zespoły z miejsc 1-8 po rundzie zasadniczej utworzą pary play-off. Ćwierćfinały i półfinały rozgrywane będą do 2 wygranych meczów. Rywalizacja finałowa i o 3. miejsce – również do 2 wygranych meczów. Rywalizacja o miejsce 5., 7. rozstrzygnie się w dwumeczu. Zespoły z miejsc 9-10 zagrają dwumecz o 9. miejsce, zespoły z miejsc 11-12 dwumecz o miejsce 11.
19. kolejka: 23-12-2020
gospodarz | gość | wynik | wyniki setów | |
---|---|---|---|---|
17-10-2020 20:30 | Resovia Rzeszów | Stal Nysa | 3:1 | 25:19, 21:25, 25:17, 25:18 |
23-12-2020 20:30 | Czarni Radom | Aluron Zawiercie | 2:3 | 26:24, 25:13, 20:25, 23:25, 12:15 |
22-12-2020 20:30 | Ślepsk Suwałki | Cuprum Lubin | 3:1 | 25:22, 23:25, 25:21, 25:18 |
22-12-2020 17:00 | GKS Katowice | MKS Będzin | 3:1 | 25:21, 25:19, 24:26, 25:22 |
22-12-2020 17:30 | AZS Olsztyn | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 0:3 | 25:27, 17:25, 16:25 |
03-11-2020 20:30 | Trefl Gdańsk | Verva Warszawa | 3:2 | 25:17, 25:27, 14:25, 25:21, 15:11 |
23-12-2020 17:30 | Jastrzębski Węgiel | Skra Bełchatów | 3:2 | 22:25, 25:21, 25:22, 21:25, 15:8 |
przejdź do kolejki: 18 | przejdź do kolejki: 20 |
tabela po 19. kolejce
miejsce | drużyna | mecze | punkty | sety | małe punkty |
---|---|---|---|---|---|
1 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 19 | 54 | 56:13 | 1677:1387 |
2 | Jastrzębski Węgiel | 19 | 40 | 48:25 | 1700:1557 |
3 | Trefl Gdańsk | 19 | 38 | 44:28 | 1674:1547 |
4 | Aluron CMC Warta Zawiercie | 19 | 36 | 41:27 | 1580:1512 |
5 | PGE Skra Bełchatów | 19 | 33 | 39:30 | 1586:1544 |
6 | Asseco Resovia Rzeszów | 19 | 31 | 41:36 | 1723:1677 |
7 | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 19 | 31 | 42:39 | 1788:1743 |
8 | GKS Katowice | 19 | 28 | 36:38 | 1609:1667 |
9 | Indykpol AZS Olsztyn | 19 | 27 | 32:37 | 1549:1550 |
10 | Ślepsk Malow Suwałki | 19 | 26 | 32:36 | 1569:1603 |
11 | Cerrad Enea Czarni Radom | 19 | 19 | 27:46 | 1555:1700 |
12 | Cuprum Lubin | 19 | 17 | 28:46 | 1611:1722 |
13 | Stal Nysa | 19 | 13 | 25:52 | 1606:1778 |
14 | MKS Będzin | 19 | 6 | 16:54 | 1443:1683 |
punktacja
|
18. kolejka: 19-12-2020
gospodarz | gość | wynik | wyniki setów | |
---|---|---|---|---|
20-12-2020 17:30 | Stal Nysa | Skra Bełchatów | 3:0 | 25:20, 25:22, 26:24 |
20-12-2020 14:45 | Verva Warszawa | Jastrzębski Węgiel | 2:3 | 21:25, 17:25, 25:17, 25:20, 9:15 |
19-12-2020 14:45 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | Trefl Gdańsk | 3:0 | 25:17, 25:21, 25:22 |
19-12-2020 17:30 | MKS Będzin | AZS Olsztyn | 0:3 | 19:25, 23:25, 21:25 |
19-12-2020 20:30 | Cuprum Lubin | GKS Katowice | 2:3 | 24:26, 27:25, 25:23, 18:25, 13:15 |
18-12-2020 20:30 | Ślepsk Suwałki | Aluron Zawiercie | 0:3 | 24:26, 22:25, 17:25 |
20-12-2020 20:30 | Resovia Rzeszów | Czarni Radom | 3:0 | 32:30, 25:22, 25:20 |
przejdź do kolejki: 17 |
20. kolejka: 09-01-2021
gospodarz | gość | wynik | wyniki setów | |
---|---|---|---|---|
09-01-2021 20:30 | Stal Nysa | Jastrzębski Węgiel | 3:1 | 18:25, 25:18, 25:18, 25:23 |
09-01-2021 14:45 | Skra Bełchatów | Trefl Gdańsk | 1:3 | 18:25, 25:18, 29:31, 21:25 |
09-01-2021 17:30 | Verva Warszawa | AZS Olsztyn | 3:0 | 25:19, 26:24, 25:20 |
14-02-2021 14:45 | GKS Katowice | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 1:3 | 20:25, 19:25, 25:19, 23:25 |
28-02-2021 17:30 | Ślepsk Suwałki | MKS Będzin | 3:0 | 25:20, 25:19, 25:17 |
10-01-2021 20:30 | Cuprum Lubin | Czarni Radom | 3:0 | 25:21, 25:17, 26:24 |
09-02-2021 20:30 | Aluron Zawiercie | Resovia Rzeszów | 0:3 | 22:25, 19:25, 20:25 |
tabela po 26. kolejce
miejsce | drużyna | mecze | punkty | sety | małe punkty |
---|---|---|---|---|---|
1 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 26 | 70 | 73:21 | 2260:1928 |
2 | Jastrzębski Węgiel | 26 | 56 | 67:33 | 2344:2134 |
3 | Trefl Gdańsk | 26 | 50 | 58:40 | 2271:2145 |
4 | PGE Skra Bełchatów | 26 | 48 | 55:39 | 2201:2116 |
5 | Asseco Resovia Rzeszów | 26 | 46 | 57:44 | 2303:2208 |
6 | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 26 | 45 | 58:48 | 2368:2284 |
7 | Aluron CMC Warta Zawiercie | 26 | 43 | 52:43 | 2176:2127 |
8 | Ślepsk Malow Suwałki | 26 | 36 | 45:50 | 2208:2225 |
9 | Indykpol AZS Olsztyn | 26 | 34 | 42:53 | 2155:2176 |
10 | GKS Katowice | 26 | 33 | 46:57 | 2217:2338 |
11 | Cuprum Lubin | 26 | 30 | 44:57 | 2217:2322 |
12 | Cerrad Enea Czarni Radom | 26 | 24 | 35:63 | 2091:2292 |
13 | Stal Nysa | 26 | 24 | 39:66 | 2224:2393 |
14 | MKS Będzin | 26 | 7 | 18:75 | 1904:2251 |
punktacja
|