Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabian Drzyzga: Krok po kroku chcemy odbudowywać markę

Fabian Drzyzga: Krok po kroku chcemy odbudowywać markę

fot. Klaudia Piwowarczyk

Fabian Drzyzga, który w sezonie 2020/2021 powrócił do Asseco Resovii Rzeszów, zdecydował się na przedłużenie kontraktu na kolejne trzy lata. Rozgrywający podkreśla, że najważniejszy był dla niego pomysł klubu na odbudowanie pozycji zespołu w PlusLidze. – Widzę, że klub ma pomysł na to, jak funkcjonować w kolejnych sezonach – przyznał Drzyzga.

Fabian Drzyzga zdecydował się pozostać w Asseco Resovii Rzeszów na kolejne trzy sezony. – Bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że te najbliższe lata będą bardzo udane dla klubu i osobiście dla mnie. Najważniejszy jest jednak zespół i liczę na to, że wrócimy na odpowiednie dla niego miejsce – zapowiedział rozgrywający.Powrócił on do Rzeszowa po trzech latach. W tym czasie grał zespołach z Grecji i Rosji. Wcześniej w barwach Resovii zdobył złoty i dwukrotnie srebrny medal mistrzostw Polski. – Miałem już kontrakt podpisany wcześniej, także teraz go przedłużyłem. Jest to dla mnie sygnał, że klub wierzy w moją osobę, że jest tutaj dobry pomysł na budowanie drużyny i to mnie skłoniło do podjęcia tej decyzji. Mam tutaj też stabilną sytuację życiową, Rzeszów nie jest dla mnie nowym miastem, a życie prywatne jest dla mnie teraz istotne – przyznał siatkarz.

W kończącym się już sezonie Asseco Resovia Rzeszów uplasowała się na piątym miejscu. Rozgrywający podkreśla, że był to pierwszy krok w kierunku odbudowy pozycji zespołu w czołówce. – Podpisując kontrakt z Resovią rozmawiałem z prezesem i trenerami zespołu o tym, czego oczekujemy od tego sezonu, który teraz już się kończy. Zrobiliśmy pierwszy krok ku temu, by rzeszowska drużyna wróciła na wyższe miejsce w tabeli. Miejmy nadzieję, że w kolejnych latach zostaniemy mistrzami Polski. Krok po kroku chcemy odbudowywać markę, która straciła na mocy w ostatnich sezonach. Klub ma bogatą historię i zasługuje na to, żeby zawsze być w czołówce – powiedział Drzyzga.

Jego zespół grał w kratkę w tym sezonie, bardzo dobre mecze przeplatał słabymi. Ze złej strony pokazał się w ćwierćfinałowej rywalizacji z PGE Skrą Bełchatów, z którą dwukrotnie przegrał. O wiele lepiej poszło rzeszowianom w spotkaniach o piąte miejsce – dwukrotnie pokonał Trefl Gdańsk. Klub nie ukrywa, że aspiracje w kolejnych latach są już wyższe. – Nie zawsze się wygrywa, taki jest sport, ale ważne, żeby zawsze być w czołówce. To mnie skłoniło do podpisania kontraktu, a teraz do przedłużenia go. Widzę, że klub ma pomysł na to, jak funkcjonować w kolejnych sezonach. Mam nadzieję, że wszystkie ścieżki, które obraliśmy, będą tymi dobrymi – zakończył Fabian Drzyzga.

źródło: AssecoResoviaTV, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę