Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Zwycięstwo polskich juniorów w sparingu z Czechami

Zwycięstwo polskich juniorów w sparingu z Czechami

fot. pzps.pl

Polska pokonała w Spale Czechy 3:1 w sparingowym meczu juniorów. Trenerzy obu zespołów umówili się na rozegranie minimum czterech setów. Gdyby po takim okresie gry było 2:2, to drużyny rozegrałyby tie-breaka.

Pierwszego seta gospodarze rozegrali przy pełnej koncentracji i goście nie mieli nic do powiedzenia. Gdy w drugiej partii mobilizacji było mniej, to zaczęły się problemy. Czesi prowadzili m.in. 11:6. W drugim fragmencie tego seta straty zostały odrobione i podopieczni trenera Sebastiana Pawlika byli lepsi w końcówce. Po drugim secie trener Polaków dokonał wielu zmian. – Szansę gry otrzymali zawodnicy, którzy mieli mniej okazji ostatnio grać. Cieszę się, że wywiązali się z założeń, a mecz sparingowy spełnił swoje zadanie powiedział polski szkoleniowiec.Ekipa trenera Pawlika przygotowuje się do eliminacji mistrzostw Europy grupy D, które odbędą się na początku kwietnia we Frankfurcie nad Menem, gdzie Polacy zagrają z Danią, Węgrami i Niemcami. Zwycięzca turnieju wywalczy awans, druga drużyna otrzyma jeszcze szansę gry w barażu.

W niedzielnym sparingu w Spale Polska – Czechy zwyciężyli gospodarze 3:1. W wyjściowej szóstce wyszli na boisko Rajchert, Stysiak, Piwowarczyk, Adamczyk, Szymański, Kosiba i Jaskuła na libero. Trener Sebastian Pawlik zdecydował sprawdzić młodszych zawodników. W drużynie na niedzielny sparing z Czechami był jeden zawodnik z rocznika 1997, dwóch z 1998, a pozostali z 1999. We wtorek przed południem oba zespoły będą miały wspólny trening.

Polska – Czechy 3:1
(25:16, 25:23, 25:20, 21:25)

Polska: Kozub, Domagała (14), Niemiec (8), Kochanowski (7), Fornal (5), Kwolek (8), Masłowski (libero) oraz Busch (5), Ziobrowski, Droszyński (2), Woch (3), Szymański (2), Rybicki (9), Stysiak (2) i Gruszczyński (libero)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved