Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Zwycięstwo Impelu na początek turnieju Szamotuły 2016

Zwycięstwo Impelu na początek turnieju Szamotuły 2016

fot. Łukasz Krzywański

Meczem Budowlanych Łódź z zespołem Impelu Wrocław rozpoczęły się zmagania w Międzynarodowym Turnieju w Piłce Siatkowej Kobiet „AMICA CUP Szamotuły 2016”. Drużyna z województwa łódzkiego nie zdołała pokonać rywalek – spotkanie zakończyło się porażką 1:3. W drugim spotkaniu Schweriner SC w takim samym stosunku pokonało Agel Prostejov.Już od pierwszego seta zawodniczki z województwa dolnośląskiego całkiem nieźle radziły sobie z przeciwniczkami. Prowadzone przez Natalię Mędrzyk i Megan Courtney stawiały opór Gabrieli Polańskiej i spółce. Team z Wrocławia przede wszystkim lepiej prezentował się w aspektach defensywnych, prezentując również większą pewność siebie na siatce, co poskutkowało wygraną 25:17 w partii otwarcia. Kolejne rozdanie toczyło się podobnie – mimo starań Heike Beier i Sylwii Pyci Budowlani nie byli w stanie dogonić zespołu z drugiej strony boiska (19:25).

Dopiero w trzecim akcie walki pojawiły się większe emocje. Czujące na karku oddech porażki łodzianki rzuciły wszystkie swoje siły na grę w aspektach ofensywnych i wzmocniły serwis. Jakby tego było mało, impelki zaczęły popełniać niewymuszone błędy, które w konsekwencji poskutkowały ich pierwszym przegranym setem w pojedynku. W czwartej partii podniosły się jednak raz jeszcze, by finalnie wygrać spotkanie w stosunku 3:1.

Budowlani Łódź – Impel Wrocław 1:3
(17:25, 19:25, 25:21, 22:25)

Składy zespołów:
Budowlani: Gabriela Polańska (8), Ewelina Tobiasz (3), Sylwia Pycia (11), Heike Beier (11), Kaja Grobelna (7), Martyna Grajber (5), Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Sylwia Pelc, Monika Kutyła (8) i Julia Twardowska (6)
Impel: Monika Ptak (8), Agnieszka Kąkolewska (9), Joanna Kaczor (14), Micha Hancock (5), Natalia Mędrzyk (20), Megan Courtney (16), Agata Sawicka (libero) oraz Aleksandra Sikorska (1) i Katarzyna Konieczna

Również czterech setów potrzeba było do rozstrzygnięcia pojedynku pomiędzy Agel Prostejov i Schweriner SC. Już w pierwszym, wygranym przez Niemki secie było widać ich niewątpliwą przewagę. Choć później różnice nieco bardziej się zatarły, to nie przeszkodziło im to unieść rąk w geście zwycięstwa już pierwszego dnia turnieju Szamotuły 2016.

Schweriner SC – Agel Prostejov 3:1
(25:13, 25:23, 16:25, 25:19)

źródło: budowlanilodz.pl, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved