Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Zwycięstwa PTPS-u i Legionovii w Bobolicach

Zwycięstwa PTPS-u i Legionovii w Bobolicach

W Bobolicach rozpoczął się trzydniowy turniej z udziałem czterech zespołów Ligi Siatkówki Kobiet. W pierwszych meczach zespół Enei PTPS-u Piła pokonał po zaciętej, pięciosetowej walce Pałac Bydgoszcz, a Legionovia dość łatwo poradziła sobie z wicemistrzem Polski, Budowlanymi Łódź.

Na dwa tygodnie przed startem rozgrywek ligowych zespoły Ligi Siatkówki Kobiet sprawdzają swoją formę. W Bobolicach spotkały się cztery z ich i do niedzieli będą rywalizować systemem każdy z każdym. W pierwszym spotkaniu Pałac Bydgoszcz zmierzył się z Eneą PTPS-em Piła. Spotkanie dobrze rozpoczęły podopieczne trenera Jacka Pasińskiego, które dość pewnie wygrały dwa pierwsze sety do 20 i 19. W trzeciej partii doszło do zaciętej końcówki, w której górą były bydgoszczanki. Również czwartego seta na przewagi wygrały podopieczne trenera Piotra Makowskiego, doprowadzając do tie-breaka. W decydującej partii stroną dominującą były siatkarki PTPS-u, które wygrały wysoko 15:8, zapisując na swoim koncie pierwszą wygraną w turnieju. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Karolina Różycka.

W drugim meczu Legionovia Legionowo zmierzyła się z zespołem Budowlanych Łódź, który do Bobolic przyjechał jeszcze bez Pavli Vincourovej i reprezentantek Polski, ale za to już z Kają Grobelną. Spotkanie rozpoczęło się od dobrej gry podopiecznych trenera Macieja Bartodziejskiego, które już po chwili prowadziły 7:2. Legionowianki nie zwalniały i powiększały swoją przewagę nad dużo słabszymi siatkarkami z Łodzi (19:12), by ostatecznie wygrać pierwszego seta do 16. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Legionovii 3:0, ale Budowlani szybko odrobili straty, wychodząc na prowadzenie 7:5. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a w końcówce od stanu 21:19 przyspieszyły legionowianki i po ataku Aleksandry Rasińskiej wygrały do 20. Trzeci set był kopią pierwszego, Budowlani przegrywali 1:7, 8:18 i nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalkami. Legionovia wygrała wysoko do 12 i całe spotkanie 3:0, a najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Anna Bączyńska.

W sobotę Pałac zagra z Legionovią, a PTPS zmierzy się z zespołem Budowlanych.