Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Zwycięstwa Chemika i Pałacu w Goleniowie

Zwycięstwa Chemika i Pałacu w Goleniowie

W Goleniowie rozpoczął się turniej towarzyski z udziałem czterech zespołów Ligi Siatkówki Kobiet. W pierwszym spotkaniu Chemik Police dość łatwo uporał się z ŁKS-em Łódź, wygrywając 3:0. W drugim meczu Pałac Bydgoszcz również w trzech setach uporał się z BKS-em Bielsko-Biała, zaliczając pierwszą wygraną w sezonie.

Już w pierwszym meczu turnieju towarzyskiego w Goleniowie doszło do szlagieru z udziałem najlepszych drużyn polskiej ekstraklasy. Mistrz kraju ŁKS Commercecon Łódź zmierzył się ze zdobywcą Pucharu Polski, Chemikiem Police. Policzanki do Goleniowa przyjechały bez Pauliny Maj-Erwardt i Natalii Mędrzyk, ŁKS zagrał jeszcze bez Klaudii Alagierskiej, Aleksandry Wójcik i świeżo upieczonej mistrzyni Europy, Katariny Lazović. Co ciekawe w pierwszej szóstce Chemika na pozycji atakującej wyszła Irina Truszkina. W pierwszej partii spotkania przewagę miały policzanki, które wykorzystywały problemy w przyjęciu rywalek. Świetną zagrywką popisywała się Gyselle Silva i Chemik prowadził w pewnym momencie 18:10. ŁKS odpowiedział trudnymi zagrywkami Natalii Skrzypkowskiej i atakami Moniki Bociek, odrabiając część strat (17:21). W końcówce Chemik był jednak wyraźnie lepszy i wygrał tego seta do 17 po skutecznym ataku Truszkiny.

Drugiego seta policzanki rozpoczęły od prowadzenia 6:0, a łodzianki miały coraz większe problemy z przyjęciem zagrywki rywalek. Podopieczne trenera Fehrata Akbasa miały cały czas ogromną przewagę na siatce i ŁKS był momentami bezradny wobec ataków policzanek. Chemik ostatecznie wygrał tę partię wysoko 25:10 i prowadził już 2:0. W trzecim secie w zespole Polic na boisku pojawiły się Martyna Łukasik i Anna Łozowska, a Silva i Truszkina wróciły na swoje nominalne pozycje. Obrońca tytułu wrócił do gry, tym razem to łodzianki popisywały się punktowymi zagrywkami i gra była dość wyrównana (9:9). Chemik w końcu przy zagrywkach Wilmy Salas odskoczył rywalkom (16:13) i nie oddał już tej przewagi do końca. Seta zakończył as serwisowy Łozowskiej (25:18) i Chemik wygrał całe spotkanie 3:0. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana rozgrywająca policzanek, Ewelina Polak.

ŁKS Commercecon Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 0:3
(17:25, 10:25, 18:25)

ŁKS: Mori, Kwiatkowska (6), Skrzypkowska (4), Szczyrba (4), Bociek (12), Gajewska, Strasz (libero) oraz Pacak (4)
Chemik: Polak (1), Truszkina (10), Bednarek (6), Wasilewska (4), Salas (17), Silva (17), Nowakowska (libero) oraz Łukasik (3) i Łozowska (1)

W drugim piątkowym meczu Pałac Bydgoszcz zmierzył się z BKS-em Bielsko-Biała. Spotkanie dobrze rozpoczęły bydgoszczanki, które szybko wyszły na prowadzenie 9:3, ale podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka powoli odrabiały straty (10:13). Gdy przy zagrywce Oliwii Różański BKS zmniejszył straty do dwóch punktów (14:16), o przerwę poprosił trener Piotr Matela. To zdecydowanie pomogło, bo kolejne cztery punkty padły łupem bydgoszczanek. W końcówce Pałac już nie dał odebrać sobie tej przewagi, a seta wynikiem 25:18 zakończył atak Moniki Fedusio. Po wyrównanym początku drugiego seta to bielszczanki przejęły inicjatywę i wyszły na prowadzenie 9:6. Zespół BKS-u cały czas był krok przed rywalkami, ale Pałac w końcu po ataku Moniki Fedusio doprowadził do wyrównania (15:15). Chwilę potem bydgoszczanki prowadziły już 19:16, ale stracił tę przewagę. W końcówce seta przypomniała o sobie Patrycja Balmas i to po jej ataku Pałac wygrał drugiego seta do 21.

Na początku trzeciej partii z bardzo dobrej strony pokazała się Oliwia Różański – to dzięki jej atakom i dobrej grze w bloku BKS wyszedł na prowadzenie 10:7. Pałac znów odrobił straty i doprowadził do remisu 12:12, a po błędach rywalek i ataku Terezy Vanzurovej wyszedł na prowadzenie 16:14. Po asie serwisowym Andrei Kossanyiovej znów był remis (18:18), a następnie na prowadzenie wyszły siatkarki BKS-u. Po atakach Carly DeHoog bielszczanki prowadziły w końcówce 23:21, ale trener Piotr Matela przerwał grę i poprosił o przerwę. Po niej siatkarki Pałacu postawiły szczelny blok i przy stanie 24:23 miały piłkę meczową, jednak Marta Wellna doprowadziła do gry na przewagi. W tej Pałac nie dał już szans rywalkom i zakończył mecz w trzech setach. MVP meczu została wybrana przyjmująca bydgoszczanek Patrycja Balmas.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0
(25:18, 25:21, 26:24)

Pałac: Balmas (12), Stencel (10), Mazurek (2), Vanzurova (10), Różyńska (3), Fedusio (12), Reszelewska (libero) oraz Ziółkowska (2), Żurowska (1), Biedziak, Lijewska i Rapacz (4)
BKS: Wellna (8), Różański (13), Rodak (3), DeHoog (11), Świrad (10), Smidova, Drabek (libero) oraz Krajewska, Kowalczyk, Kossanyiova (3) i Dąbrowska