Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zwycięstwa biało-czerwonych w ligach słowackich

Zwycięstwa biało-czerwonych w ligach słowackich

W drugiej kolejce słowackiej ekstraklasy siatkarzy zwycięstwa odniosły zespoły z Koszyc i Svidnika, których barwy reprezentują polscy siatkarze. Zainaugurowała rozgrywki również ekstraklasa pań, w której występować będzie w tym sezonie Michalina Jagodzińska. Jej zespół na inaugurację wygrał wyjazdowe spotkanie 3:1.

W słowackiej ekstraklasie siatkarzy rozegrano w miniony weekend mecze 2. kolejki. Drugie zwycięstwo z rzędu odniósł zespół VK KDS Šport Košice z polskim libero Marcinem Krysiem w składzie. Drużyna z Koszyc wygrała wyjazdowe spotkanie ze Spartakiem Komarno 3:1, mimo dość wyraźnie przegranego pierwszego seta. Podopieczni trenera Richarda Vlkolinskiego odbili sobie w kolejnych partiach, w ostatniej rozbijając rywali do 13. Marcin Kryś rozegrał całe spotkanie, notując 54% przyjęcia pozytywnego i 38% dokładnego.

VK KDS Šport Košice ma obecnie 6 punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli, ustępując obrońcy tytułu VK Prievidza słabszym bilansem setów. Mistrzowie Słowacji po raz drugi wygrali bez straty seta, tym razem pokonując we własnej hali COP Trenčín. Na trzecim miejscu w tabeli z punktem straty do prowadzącej dwójki znalazł się Spartak Myjava, który bez problemów w trzech setach wygrał wyjazdowe spotkanie z VKM Stará Ľubovňa.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na swoim koncie zanotowała Slávia Svidník. Zespół, którego barw bronią Łukasz Pietrzak i Łukasz Ciupa, pewnie pokonał we własnej hali MVK Zvolen 3:0 i zajmuje 4. miejsce w tabeli słowackiej ekstraklasy z czterema punktami na koncie. Obaj Polacy rozegrali całe spotkanie – Łukasz Ciupa zdobył 11 puntów, z czego siedem atakiem przy 37% skuteczności, dołożył do tego 3 skuteczne bloki oraz jednego asa serwisowego. Polski przyjmujący miał 59% przyjęcia pozytywnego i 29% dokładnego. Grający na pozycji atakującego Łukasz Pietrzak punktował w tym meczu 19 razy, z czego 12 atakiem przy 60% skuteczności. Pietrzak zanotował również dwa skuteczne bloki i aż pięć asów serwisowych.

Mecz VKP-SPU Nitra z Miradem Prešov rozegrany zostanie dopiero w najbliższy czwartek.

W miniony weekend bez oglądania się na trwające w Japonii mistrzostwa świata siatkarek rozgrywki zainaugurowała również żeńska ekstraklasa na Słowacji. W niej gra jedna Polka, libero Michalina Jagodzińska, która reprezentuje barwy Oktanu Kežmarok. Jej zespół na inaugurację rozgrywek pokonał w meczu wyjazdowym 3:1 VK Prešov. Polska libero rozegrała całe spotkanie, notując 56% przyjęcia pozytywnego i 24% dokładnego, przy pięciu błędach w tym elemencie.

Pierwszym liderem tabeli został zespół VK Nové Mesto nad Váhom, który w trzech setach pokonał na wyjeździe Hit UCM Trnava. 3:0 swoje mecze wygrały również drużyny Slavii Bratysława oraz VTC Pezinok – Bilíkova. W tym sezonie w słowackiej ekstraklasie pań występuje osiem zespołów.