Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zwycięski sparing zawiercian z reprezentacją Izraela

Zwycięski sparing zawiercian z reprezentacją Izraela

Korzystając z przerwy w rozgrywkach ligowych, siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie rozegrali sparing z przebywającą w Polsce na zgrupowaniu reprezentacją Izraela. Trenerzy obu drużyn umówili się na rozegranie czterech setów. Zawierciańska ekipa wygrała 4:0. Mecz obejrzała liczna grupa miejscowych kibiców.

Pierwszy set był pokazem gry w wykonaniu Warty. Jurajscy Rycerze dominowali od pierwszej do ostatniej piłki tej partii, prezentując się lepiej w każdym elemencie. Druga część gry była już bardziej wyrównana, gra toczyła się punt za punkt, jednak w końcówce to podopieczni trenera Marka Lebedewa zaprezentowali lepszą siatkówkę.

Trzeciego seta zdecydowanie lepiej rozpoczęli reprezentanci Izraela. Od początku wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i ekipa z Zawiercia musiała odrabiać straty, jednak dzięki serii zagrywek Kamila Semeniuka również ta partia padła łupem Aluronu Virtu Warty Zawiercie. W dodatkowym czwartym secie, mimo wyrównanego początku, Jurajscy Rycerze szybko zdołali wypracować sobie przewagę i odnieść wysokie zwycięstwo.

Drużyna Aluronu Virtu Warta Zawiercie do rozgrywek ligowych powróci 14 stycznia. Na wyjeździe zmierzy się z trzecim w tabeli Jastrzębskim Węglem.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – reprezentacja Izraela 4:0
(25:15, 25:21, 25:21, 25:18)

źródło: aluronvirtu.pl