Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zwycięski sparing Ślepska Suwałki przed półfinałem

Zwycięski sparing Ślepska Suwałki przed półfinałem

fot. slepsksuwalki.pl

Siatkarze Ślepska Suwałki i SKS-u Hajnówka w sobotę rozegrali mecz sparingowy. Dla obu zespołów był to sprawdzian przed czekającymi je w najbliższy weekend bardzo ważnymi meczami: Ślepska w półfinałach play-off z SMS-em PZPS Spała, a SKS Hajnówka przed półfinałowym turniejem o awans do I ligi.

– W pierwszych trzech setach widać było różnicę dzielącą czołowy zespół pierwszej ligi nad kandydatem na pierwszoligowca – po meczu mówił Jacek Malczewski, trener SKS-u Hajnówka, były rozgrywający i asystent trenera Ślepska. – Był to całkiem inny mecz niż ten, jaki kilka dni wcześniej zagraliśmy w Ostrołęce z walczącą o pozostanie w I-lidze Energą (3:2 wygrał SKS – przyp. red.). – Ślepsk gra szybką, urozmaiconą siatkówkę. W trzech pierwszych setach już na początku zdobywał sporą przewagę i później kontrolował grę. Inna sprawa, że pomagaliśmy rywalom swoimi błędami w zagrywce. W ten sposób straciliśmy chyba 19 punktów, to bardzo dużo, za dużo. Ale był to pożyteczny sprawdzian, który pokazał nam, gdzie dziś jesteśmy i nad jakimi elementami powinniśmy mocniej popracować w następnym tygodniu.Chciałbym podziękować rywalom za dobrą grę, a szczególnie za to, że starali się jak mogli „kopać” nas zagrywką, bo tak właśnie gra SMS Spała. Sprawdzian spełnił rolę, jakiej po nim oczekiwałem. Wiemy, co wychodzi nam dobrze, nad czym jeszcze musimy popracować. W poniedziałek, jeżeli pozwoli na to pogoda, pobiegamy na nowym stadionie lekkoatletycznym, a od wtorku akcja „Spała” – dodał Dima Skoryy, trener Ślepska.

Pierwszego seta od prowadzenia 3:0 zaczęli suwałczanie, a po chwili było już 7:1. Wprawdzie rywalom udało się dojść I-ligowców na dwa punkty (11:9), ale to było wszystko, na co pozwolił im Ślepsk w tym secie, wygranym ostatecznie 25:16.

Ślepsk: Urbanowicz, Szczytkow, Zapłacki, Hunek, Rudzewicz, Winnik, Andrzejewski (libero)
SKS: Małachowski, Wawrzyniak, Sterna, Wierzbicki, Saczko, Sapiński, Kuś (libero)

Początek drugiego seta podobny po pierwszego, aż do stanu 10:5 dla Ślepska. W tym momencie cztery punkty dla SKS-u (w tym trzy zagrywką) zdobył Sapiński, jedne dołożył Setrana i na tablicy pojawił się wynik 10:10, a po chwili pierwszy raz w meczu prowadzenie 13:12 objęli hajnowianie i o czas poprosił trener Skoryy. – Fajnie, że SKS Hajnówka dobrze zagrywa, ale źle, że w naszych szeregach nie ma koncentracji. Jednak piłka weszła, nie ma problemu, ale drugą przyjmujemy. Koncentracja, panowie, koncentracja… – do swoich siatkarzy mówił Skoryy. Pomogło, bowiem Ślepsk po ataku i zagrywce Rudzewicza oraz ataku Hunka nie tylko dorobił stratę, ale wyszedł na prowadzenie 15:13, aby zakończyć seta z przewagą sześciu punktów (25:19).

Ślepsk: Urbanowicz, Gonciarz, Zapłacki, Hunek, Rudzewicz, Winnik, Andrzejewski (libero)
SKS: Małachowski, Wawrzyniak, Sterna, Wierzbicki, Saczko, Sapiński, Kuś (libero)

Seta trzeciego od bardzo mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze (5:0, 9:1, 15:6). I tak było do końca tej partii, na jedno-, dwupunktowe punktowe akcje SKS Ślepsk odpowiadał tym samym, a wynik seta na 25:16 ustalił asem.

Ślepsk: Szczytkow, Mendak, Pietkiewicz, Wasilewski, Lewiński, Skrzypkowski, Hunek
SKS: Małachowski, Bernatowicz, Sterna, Wierzbicki, Saczko, Sapiński, Kuś (libero) oraz Drobiuch

W secie czwartym gospodarze wyraźnie spuścili z tonu, co skrzętnie wykorzystali goście, obejmując prowadzenie 5:1 i nie oddali go już do końca seta (10:6, 14:9, 17:14, 21:17, 24:19), aby wygrać partię 25:20.

Ślepsk: Rudzewicz, Pietkiewicz, Lewiński, Gonciarz, Mendak, Skrzypkowski, Wasilewski
SKS: Drobiuch, Bernatowicz, Małachowski, Saczko, Wierzbicki, Sapiński, Kuś (libero) oraz Wawrzyniak i Sterna

 

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved