Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Zuzanna Michalska: Wygrane jeszcze bardziej nas zmobilizują

Zuzanna Michalska: Wygrane jeszcze bardziej nas zmobilizują

fot. Anna Wojnowska

W Wieliczce w piątek rozegrane zostały pierwsze mecze finału mistrzostw Polski młodziczek. – Jesteśmy zadowolone, że w pierwszym dniu udało nam się aż tyle wywalczyć, dzięki czemu do kolejnych zmagań możemy przystąpić ze sporą zaliczką. Myślę, że te dwie wygrane jeszcze bardziej nas zmobilizują i pomogą nam lepiej skoncentrować się na celu – powiedziała Zuzanna Michalska, siatkarka Metra Warszawa.

Siatkarki LTS-u Legionovii Legionowo w pierwszym meczu musiały uznać wyższość Metra Warszawa. W drugim starciu legionowianki bez większych problemów pokonały UKS Barnim. Z trzema punktami siatkarki z Legionowa plasują się na drugim miejscu w grupie A. – Od początku spodziewałyśmy się ciężkich spotkań, bo jest to już najlepsza ósemka w Polsce. Pierwszy mecz nie poszedł po naszej myśli, dlatego w kolejnym spotkaniu chciałyśmy udowodnić, że nie powiedziałyśmy jeszcze ostatniego słowa. Bardzo cieszymy się z tego, że pokazałyśmy, iż potrafimy walczyć i wygrywać. W drugim dniu turnieju koniecznie musimy wyeliminować stres, bo on bardzo przeszkadzał nam w dobrej grze. Myślę, że jeśli zaprezentujemy odważną siatkówkę, taką jakiej uczyli nas w klubie, to nie będziemy mieć problemów – powiedziała Hanna Tylska, MVP piątkowego meczu z UKS-em Barnim Goleniów.Liderkami grupy A są siatkarki Metra Warszawa, które oprócz wygrania z Legionovią mają na swoim koncie zwycięstwo nad Impelem Wrocław. Oba starcia stołeczna ekipa wygrała 2:1. – Cieszymy się z tych zwycięstw, ale wiemy, że kilka spraw możemy sobie zarzucić, bo nasze mecze nie wyglądały tak, jak byśmy tego chciały. Niemniej jesteśmy zadowolone, że w pierwszym dniu udało nam się aż tyle wywalczyć, dzięki czemu do kolejnych zmagań możemy przystąpić ze sporą zaliczką. Myślę, że te dwie wygrane jeszcze bardziej nas zmobilizują i pomogą nam lepiej skoncentrować się na celu. Na nasze kolejne mecze musimy koniecznie poprawić jakość przyjęcia i zniwelować ilość własnych błędów – przyznała Zuzanna Michalska, MVP meczu z Impelem Wrocław.

W grupie B po pierwszym dniu dwa zespoły pozostają bez porażki. Liderkami są siatkarki UKS-u Ateny Warszawa, które bez straty seta pokonały Szóstkę Mielec oraz Eneę Energetyka Poznań. – Jestem bardzo szczęśliwa, bo pierwszy raz jestem z moją drużyną na turnieju i jeszcze nie miałam okazji grać w tak dużej imprezie. Myślę, że nie mamy wiele do poprawy w swojej grze i jeśli utrzymamy poziom z pierwszego dnia, to będzie naprawdę dobrze – stwierdziła Martyna Terlikowska, która została wybrana MVP spotkania z drużyną z Poznania.

Drugą lokatę w grupie B zajmuje MKS Dąbrowa Górnicza. Dąbrowianki w pierwszym meczu wygrały z Energetykiem, jednak dopiero po trzech setach. W drugim starciu natomiast bez najmniejszych problemów rozprawiły się z zespołem z Mielca. – Uważam, że w pierwszym meczu nie zagrałam tak dobrze jak teraz. Bardzo cieszę się z tych indywidualnych nagród, ale jednocześnie mam nadzieję, że z Wieliczki przywieziemy nie tylko statuetki, ale też złote medale. Myślę, że po pierwszym dniu nie możemy sobie wiele zarzucić, bo zagrałyśmy naprawdę dobrze. Gdybym miała się do czegoś przyczepić, to popełniłyśmy trochę zbyt wiele własnych błędów, ale poza tym było bardzo fajnie. Jutro musimy się zresetować i od nowa wejść w spotkania, od początku unikając własnych pomyłek – zaznaczyła Anna Wochal, która dwukrotnie odebrała statuetkę MVP.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved