Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zuzanna Kucińska: Cieszę się, że dostałam szansę gry

Zuzanna Kucińska: Cieszę się, że dostałam szansę gry

fot. wisla-warszawa.pl

– Nie bałam się, że zgodnie z siatkarskim porzekadłem przegramy ten mecz, mimo że prowadziłyśmy 2:0. Zawsze walczymy do końca i o każdą piłkę, a ja raczej nie wierzę w takie przesądy. W tie-breaku najważniejsza była nasza cierpliwość i doświadczenie – stwierdziła po wygranym 3:2 meczu z Uni Opole libero warszawskiej Wisły, Zuzanna Kucińska.

Sobotnie spotkanie dla Wisły było trzecim w ciągu tygodnia, w tym drugim ligowym. Stołeczne zawodniczki nie bez problemów pokonały 3:2 UNI ECO Opole. W dłuższym wymiarze zagrała nominalna druga libero Zuzanna Kucińska. Przyznaję, to był intensywny okres. Na każdy mecz wychodzimy po to, aby go wygrać. Wiedziałyśmy, że zespół z Opola jest waleczny, co pokazał w wygranych trzecim i czwartym secie. Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa – powiedziała Kucińska. – Nie bałam się, że zgodnie z siatkarskim porzekadłem przegramy ten mecz, mimo że prowadziłyśmy 2:0. Zawsze walczymy do końca i o każdą piłkę, a ja raczej nie wierzę w takie przesądy. W tie-breaku najważniejsza była nasza cierpliwość i doświadczenie.Kucińska od początku sezonu musi godzić się z rolą drugiej libero, bowiem pozycja Magdaleny Saad jest niepodważalna. W sobotę 23-letnia siatkarka przebywała na parkiecie najdłużej w tym sezonie. – Miałyśmy bardzo intensywny okres meczowy, więc podejrzewałam, że w tym starciu trenerzy będą chcieli dać odpocząć podstawowym zawodniczkom. Bardzo się cieszę, że dostałam szansę gry. Starałam się pomóc zespołowi. Spotkanie zostało wygrane, cel osiągnięty, to najważniejsze – mówi libero Wisły.

Teraz przed Bemowskimi Syrenami wyjazdowe spotkanie z szóstą w tabeli ekipą Grupa Azoty PWSZ Tarnów. – Do każdego meczu podchodzimy skoncentrowane i za każdym chcemy wygrać. Dlatego też wierzę, że przywieziemy komplet punktów z Tarnowa – dodaje Zuzanna Kucińska.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved