Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zuzanna Kucińska: Chciałabym się rozwijać

Zuzanna Kucińska: Chciałabym się rozwijać

fot. wisla-warszawa.pl

22-letnia libero od początku sportowej kariery jest związana z Warszawą. Pierwsze zawodowe kroki stawiała w warszawskiej Sparcie, a teraz będzie grała w Wiśle. Zuzanna Kucińska ostatnie pół roku spędziła w Orlen Lidze, gdzie broniła barw PTPS-u Piła. Teraz o miejsce na parkiecie powalczy z Magdaleną Saad.

Zimą w rozgrywkach o Puchar Polski Wisła grała z poprzednim zespołem Kucińskiej. W stolicy Wisła Warszawa wyeliminowała ekipę z ekstraklasy i awansowała do ćwierćfinału. – Miałam przyjemność grania przeciwko Wiśle Warszawa w ubiegłym sezonie. Dobrze pamiętam tamten mecz. Hala może nie należy do największych, ale na pewno ma swoją atmosferę. Zresztą ja jestem zwolenniczką mniejszych hal, takich gdzie czuć obecność kibiców. Czuje się wtedy emocje, których doświadczamy razem z nimi – opowiada zawodniczka, która ponownie będzie musiała przystosować się do piłek. – Przez ostatnie pół roku Mikasa była dla mnie bliższą piłką. Jednak Moltenem grałam od dzieciństwa, więc myślę, że pewnych rzeczy się nie zapomina i przestawienie się nie będzie stanowiło dla mnie dużego problemu.W Wiśle o miejsce w szóstce Kucińska będzie walczyła z Magdaleną Saad. Doświadczona libero gra w ekipie ze stolicy od samego początku, a więc od lata 2014 roku. – Bardzo lubię rywalizację, a im wyżej postawiona poprzeczka, tym większa motywacja dla mnie. Czy będę miała możliwość regularnego grania? Nie wiem, ale na pewno dam z siebie wszystko i pomogę drużynie tak, jak będę najlepiej potrafiła – przyznała zawodniczka, mówiąc o swoich początkach w siatkówce. – Nie ukrywam, długo broniłam się przed tym sportem, trenując zupełnie inne dyscypliny. W moim otoczeniu od zawsze byli ludzie, zawodnicy, trenerzy, przyszłe gwiazdy polskich parkietów siatkarskich i chyba oni zarazili mnie miłością do siatkówki. Jest to przede wszystkim moja pasja, rzecz, która od kilkunastu lat jest moim numerem jeden.

Kucińska to jedna z pięciu nowych zawodniczek Wisły Warszawa. – Praktycznie nie znam nowych koleżanek, jednak z niektórymi grałam po drugiej stronie siatki, zaś inne oglądałam jeszcze w występach w barwach narodowych. W Wiśle chciałabym się rozwijać. To mój cel własny. Natomiast głównie skupiam się na celu drużyny, czyli awansie do Orlen Ligi – dodała zawodniczka. Wisłę Warszawa do najwyższej klasy rozgrywkowej ma wprowadzić nowy szkoleniowiec, a więc 32-letni Dominik Stanisławczyk. – Rozmawialiśmy przez telefon. Wrażenie? Młody człowiek z charyzmą, który wie, co robi. Do tego również pomocny i otwarty na rozmowę. Bardzo doceniam takie podejście do zawodniczek, kiedy można porozmawiać z trenerem o swoich problemach i wątpliwościach – zakończyła Kucińska.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved