Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zuzanna Górecka: Transfer do Włoch spełnieniem moich marzeń

Zuzanna Górecka: Transfer do Włoch spełnieniem moich marzeń

fot. FIVB

– Jestem gotowa na to, że może rzadziej będę pojawiała się na boisku, ale będę chciała wyciągać jak najwięcej z treningów. Jeśli dostanę szansę gry na boisku, to na pewno ją wykorzystam – powiedziała Zuzanna Górecka, która przez dwa najbliższe sezony będzie broniła barw Igor Gorgonzola Novara.

Coraz więcej polskich zawodniczek wybiera włoski kierunek i zasila kluby Serie A. taką drogą zdecydowała się również podążyć Zuzanna Górecka, która wybrała ofertę Igor Gorgonzola Novara. Zawodniczka nie ukrywa radości z przenosin do Włoch. – Transfer do Włoch jest dla mnie spełnieniem marzeń. W Nowarze jest obecnie najlepszy klub w Europie. Na pewno będę miała się w nim od kogo uczyć – powiedziała Zuzanna Górecka, która z wicemistrzem Italii związała się na dwa najbliższe sezony.Szczególnie pierwszy może być dla niej trudny, bowiem w Legionovii miała miejsce w szóstce, a w Igor Gorgonzola będzie o nie bardzo trudno. – Na pewno pierwszy rok będzie dla mnie ogromną lekcją. Jestem gotowa na to, że może rzadziej będę pojawiała się na boisku, ale będę chciała wyciągać jak najwięcej z treningów. Jeśli dostanę szansę gry na boisku, to na pewno ją wykorzystam – podkreśliła polska skrzydłowa, która w ostatnim czasie przebywała z reprezentacją Polski w Boryeong, gdzie podopieczne Jacka Nawrockiego rozgrywały piąty turniej fazy interkontynentalnej w Lidze Narodów.

Górecka jest świadoma, że trudno będzie jej się przebić do szóstki, ale liczy, że sama rywalizacja z czołowymi zawodniczkami w Europie i na świecie pomoże jej podnieść swoje umiejętności siatkarskie. – O grę w podstawowym składzie będzie bardzo ciężko, ale ja bardzo lubię rywalizację. Dzięki niej na pewno moje umiejętności pójdą w górę, a ja stanę się lepszą zawodniczką – zaznaczyła nowa siatkarka klubu z Novary, która chce doskonalić swoje umiejętności techniczne. – Nie mam takich warunków do grania jak inne dziewczyny, nie mam dwóch metrów wzrostu, nie skaczę 3,30 metra w ataku, więc dla mnie ratunkiem jest technika. Postawiłam wszystko na technikę i zamierzam się w niej doskonalić – zakończyła Zuzanna Górecka.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved