Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Zuzanna Górecka: Stworzyłyśmy grupę, która pójdzie za sobą w ogień

Zuzanna Górecka: Stworzyłyśmy grupę, która pójdzie za sobą w ogień

fot. fivb-org

– Ten turniej nie był łatwy i czasem „wyciągałyśmy” nasze mecze – najpierw prowadziłyśmy 2:0, a potem raptem grałyśmy i wygrywałyśmy tie-breaki. To wszystko pokazuje, że stworzyłyśmy naprawdę świetną grupę, która pójdzie za sobą w ogień – powiedziała Zuzanna Górecka, jedna z liderek reprezentacji Polski U-20, która zajęła piąte miejsce w mistrzostwach świata w Meksyku.

Mistrzostwa świata U-20 w Meksyku kończą etap siatkówki młodzieżowej w twoim życiu. Czujesz się już „siatkarsko dorosła”?Zuzanna Górecka: – Siatkarsko dorosła? Nie wiem… Dla mnie jest to cały czas zabawa. Cieszę się, że mogę grać i nie wyobrażam sobie życia bez siatkówki. Mam nadzieję, że zawsze będę się z tego cieszyć, tak jak teraz i że w tej dorosłej siatkówce, będę cały czas czuła, że robię to, co kocham!

Żal ci rozstania z koleżankami? Jesteście naprawdę zgraną grupą…

Oczywiście! Jest nam ogromnie przykro. Znamy się pięć lat i jest nam ciężko się ze sobą rozstać. Ten brązowy medal na mistrzostwach Europy bardzo nas zjednoczył, a teraz kolejny sukces – piąte miejsce na mistrzostwach świata także wzmocniło nasze relacje. Ten turniej nie był łatwy i czasem „wyciągałyśmy” nasze mecze – najpierw prowadziłyśmy 2:0, a potem raptem grałyśmy i wygrywałyśmy tie-breaki. To wszystko pokazuje, że stworzyłyśmy naprawdę świetną grupę, która pójdzie za sobą w ogień.

Sam Meksyk czymś cię zaskoczył?

To biedny kraj i trochę też niebezpieczny. Nie czułyśmy się komfortowo wychodzą gdzieś same, bo często ktoś nas zaczepiał. Byłam już wcześniej w Meksyku, ale zdecydowanie tamten pobyt był bezpieczniejszy, bo w zasadzie wszędzie chodziłyśmy z ochroną. Tutaj byłyśmy zostawione same sobie, dlatego zawsze wychodziłyśmy razem i nie pozwalałyśmy na to, żeby któraś była sama.

Jakie plany na wakacje?

Nie mam pojęcia… Chciałabym choć kilka dni odpocząć, bo naprawdę wiele zdrowia kosztował mnie ten turniej. Zobaczymy, jak wyjdzie. Będę w kontakcie z trenerem Nawrockim i wszystko zależy od tego, co on powie.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved