Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zuzanna Efimienko: Nie trafiłyśmy z formą

Zuzanna Efimienko: Nie trafiłyśmy z formą

fot. Łukasz Krzywański

– Walka z Impelem Wrocław o wejście do finału Orlen Ligi kosztowała nas sporo sił i chyba zeszło z nas powietrze. Poza tym Chemik Police w obecnej formie jest nie do ugryzienia przez inne polskie drużyny. Żałujemy, że nie zawiesiłyśmy mu poprzeczki trochę wyżej – ocenia zawodniczka PGE Atomu Trefla Sopot Zuzanna Efimienko. Sopocki zespół w zakończonym niedawno sezonie sięgnął po srebrne medale.

Przegrałyście finał Orlen Ligi z Chemikiem. Mimo wszystko srebrne medale chyba was cieszą?Zuzanna Efimienko: – Szczerze mówiąc, nie mamy powodów do smutku. Każdy, kto zna się na siatkówce, widział, że sportowo nasze szanse były średnie. Trzeba przyznać, że Chemik to fajnie zbudowany zespół, który w finale zagrał świetne spotkania. My na finał nie trafiłyśmy z formą, za to policzanki były w wyśmienitej dyspozycji.

Ta różnica rzeczywiście była ogromna. Z czego wynikała?

Zawodniczki Chemika świetnie grały w obronie. Były nie do ruszenia. Myślę, że z nas po meczach z Impelem Wrocław chyba zeszło powietrze. Walka o sam finał kosztowała nas sporo sił.

Finałową serię zakończyłyście w Ergo Arenie, gdzie nie ugrałyście nawet seta, a chyba była na to szansa? W trzeciej partii inicjatywa była po waszej stronie.

Tak, szansa była, ale rzeczywiście na urwanie co najwyżej seta, może dwóch. Na pewno nie całego spotkania. Chemik to doświadczony zespół i nie pozwolił nam na zbyt wiele. Nawet kiedy odskakiwałyśmy na kilka punktów, rywalki nie zwieszały głów i walczyły do końca, by to czym prędzej odrobić.

Możemy zatem powiedzieć, że Chemik w mistrzowskiej formie to bezkonkurencyjny zespół w Polsce?

Przy tej dyspozycji nikt w kraju nie byłby w stanie ugryźć policzanek. Ich siłę było zresztą widać przez cały sezon. Grały równo i praktycznie nie traciły punktów. Chemik zgarnął w tym roku mistrzostwo i Puchar Polski. My żałujemy, że chociaż trochę nie postawiłyśmy mu wyżej tej poprzeczki.

Autor: Rafał Sumowski, więcej w serwisie sport.trojmiasto.pl

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved