Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Stać nas na dobrą grę

Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Stać nas na dobrą grę

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentantki Polski sezon kadrowy rozpoczęły od występu w Montreux, a teraz grają w Lidze Narodów. Dla polskiej drużyny to będzie długi sezon obfitujący w mecze i turnieje. – W tym turnieju ułożyła się nasza gra. Pojechałyśmy niemal bez żadnego treningu – mówi w Przeglądzie Sportowym o inaugurujących sezon zmaganiach Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Wygrany turniej w Montreux dodał wam skrzydeł? Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Pewnie! W tym turnieju ułożyła się nasza gra. Pojechałyśmy niemal bez żadnego treningu. Nawet śmiałam się z Marleną Pleśnierowicz, że niektóre zagrania wykonywałyśmy pierwszy raz dopiero w meczu. Turniej pokazał, że stać nas na dobrą, a przede wszystkim bezbłędną grę. 

Za wami pierwsze mecze w Lidze Narodów, ale myślicie już o turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich i starciu z Serbkami? 

– Nie. Na razie skupiamy się na Lidze Narodów. Nie można za bardzo wybiegać w przyszłość, bo inaczej nie wytrzymałybyśmy tego mentalnie. W tym sezonie czeka nas wiele turniejów, bo są przecież jeszcze mistrzostwa Europy. Będzie zatem sporo wyczerpujących spotkań do rozegrania. Jesteśmy jednak podekscytowane tym, że możemy grać w takich turniejach. 

W tym sezonie po rocznej przerwie do kadry wróciła Joanna Wołosz. Mimo że po finale Ligi Mistrzyń dołączyła do was dopiero w niedzielę późnym wieczorem, to już widać nowy impuls i szybszą grę? 

Asia miała krótką przerwę od nas, ale teraz wróciła i będzie mocnym punktem naszego zespołu. Tak naprawdę nie wiadomo jednak, czy ona, czy Marlena Pleśnierowicz będzie pierwszą rozgrywającą. Na pewno obie będą musiały się uzupełniać. Podobnie zresztą jak na innych pozycjach. Tam również będzie rotacja. I to jest fajne! Nie mamy żelaznej wyjściowej szóstki, więc każda z nas jest przygotowana, by w niej grać. To siła naszej drużyny. 

Rozmawiał Tomasz Kalemba, więcej w serwisie Przeglądu Sportowego

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved