Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Słowenia idealnym rywalem na start

Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Słowenia idealnym rywalem na start

Reprezentacja Polski kobiet ma dość spokojny start w mistrzostwach Europy. Zaczęły od Słowenii, w sobotę zagrają z Portugalią a w poniedziałek z Ukrainą. Wprawdzie Polki wygrały 3:0, ale wbrew pozorom wcale nie było to łatwe starcie. Swoje zrobiły emocje, towarzyszące meczowi otwarcia. – Wiadomo, pierwszy mecz to zawsze emocje, lekki stres, ale czuję, że z każdym kolejnym będziemy grały coraz pewniej. Nie obyło się bez klątwy wysokiej przewagi w pierwszym secie, bo w kolejnych partiach było nam trudniej – podkreśliła Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Jedynie w premierowej odsłonie biało-czerwone nie dały Słowenii większych szans, w dwóch kolejnych pomimo prowadzenia, o wyniku decydowała zacięta końcówka. – Niektórzy mogą twierdzić, że Słowenia to rywal z drugiej Ligi Europejskiej, ale dla nas były to optymalne przeciwniczki na pierwsze starcie. Pokazały sporo udanych, zespołowych i efektownych akcji. Wiadomo, pierwszy mecz to zawsze emocje, lekki stres, ale czuję, że z każdym kolejnym będziemy grały coraz pewniej. Nie obyło się bez klątwy wysokiej przewagi w pierwszym secie, bo w kolejnych partiach było nam trudniej – analizowała Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Kolejnym rywalem Polek będzie Portugalia, zdecydowanie najsłabsza ekipa grupy w Łodzi. – W sobotę gramy z Portugalkami – debiutantkami, które przyjechały do Łodzi uczyć się siatkówki na europejskim poziomie. Celem jest spokojny mecz i kolejna wygrana bez straty seta – zapowiedziała środkowa.

W meczu ze Słowenią Magdalena Stysiak wchodziła tylko na pojedyncze zmiany. Jak pojedynek wyglądał z perspektywy ławki rezerwowych? – Pokazałyśmy swoją siatkówkę. Byłyśmy przygotowane, że Słowenki zaprezentują dobrą grę i nie poddadzą się tak po prostu. Najważniejsze, że wygrałyśmy 3:0. Bardzo dobrze zagrałyśmy jako cały zespół, każda dziewczyna pokazała coś od siebie. To niezwykle cieszy i napędzamy się dalej na kolejne spotkania. W trzecim secie na pewno wkradła się nerwowość, gdy weszła ich druga rozgrywająca i pociągnęła grę zagrywką. Dodała zespołowi Słowenii energii. Myślę, że mogłyśmy trochę zadrżeć. Wkradła się nutka niepewności. Najważniejsze, że pokazałyśmy, że jesteśmy lepsze. Postawiłyśmy kropkę nad i, tym się teraz cieszymy – zakończyła młoda przyjmująca.