Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Na razie musimy skupiać się przede wszystkim na sobie

Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Na razie musimy skupiać się przede wszystkim na sobie

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów z Wrocławia wróciły z kompletem punktów. Rzeszowianki pewnie pokonały #VolleyWrocław, nie oddając gospodyniom ani jednego seta.  –  Wiem, że stać nas na lepszą siatkówkę. Gdybyśmy zagrały tak, jak prezentowałyśmy się przez ostatni tydzień na treningach, to mecz na pewno wyglądałby inaczej. Developres był faworytem tego spotkania, dlatego presja powinna być po stronie naszych rywalek. Z nieznanego mi powodu to my poczułyśmy dzisiaj tę presję i to trochę nam zaszkodziło – mówiła po meczu atakująca wrocławianek, Aleksandra Rasińska.

– Uważam, że o wyniku zadecydowała nasza postawa – powiedziała po meczu atakująca #VolleyWrocław, Aleksandra Rasińska. Jej zespół musiał wyraźnie uznać wyższość faworytek z Rzeszowa. – Wiem, że stać nas na lepszą siatkówkę. Gdybyśmy zagrały tak, jak prezentowałyśmy się przez ostatni tydzień na treningach, to mecz na pewno wyglądałby inaczej. Developres był faworytem tego spotkania, dlatego presja powinna być po stronie naszych rywalek. Z nieznanego mi powodu to my poczułyśmy tę presję i to trochę nam zaszkodziło – tłumaczyła atakująca.– Patrząc na ostatnie osiągnięcia zawodniczek i wyniki osiągane przez kluby, Developres jest od nas lepszym zespołem. Siatkarki z Rzeszowa przygotowywane są do walki o medale, a my mamy cele na swoim poziomie. Sprawa wyniku była jednak przed meczem otwarta i uważam, że to my zagraliśmy poniżej swoich możliwości. W momentach, w których prezentowaliśmy swoją siatkówkę, graliśmy równorzędnie z Developresem – skomentował trener wrocławianek, Wojciech Kurczyński, który widział również pozytywy. – Jeśli chodzi o plusy, to należy pochwalić Dominikę Mras za bardzo dobrą zmianę. Jej wybory były trafne, ustabilizowała grę. Spełniła oczekiwania, jakie mamy wobec niej jako sztab szkoleniowy.

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana rozgrywająca Developresu SkyRes Rzeszów – Natalia Valentin-Anderson. Postawę koleżanki z drużyny oraz kibiców przyjezdnych pochwaliła środkowa Developresu, Zuzanna Efimienko-Młotkowska: – Ze wszystkich zespołów w Lidze Siatkówki Kobiet miałyśmy chyba najmniej czasu na zgranie się, nasza rozgrywająca dojechała do nas dosłownie kilka dni temu – mówiła siatkarka. – Nie lekceważymy żadnego przeciwnika, jednak na razie musimy skupiać się przede wszystkim na sobie, na tym, żeby dotrzeć się na dalszy etap ligi. Bardzo miłe było to, że naprzeciw publiczności #VolleyWrocław pojawili się też nasi kibice z Rzeszowa, który leży przecież daleko od Wrocławia.

źródło: volleywroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved