Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Podeszłyśmy do tego meczu bardzo dojrzale

Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Podeszłyśmy do tego meczu bardzo dojrzale

fot. Łukasz Krzywański

W ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Tokio Polki zmierzyły się z Serbkami. Biało-czerwone wygrały pierwszego seta, lecz kolejne dwie partie padły łupem siatkarek z Bałkanów. Podopieczne Jacka Nawrockiego prezentowały lepiej się od rywalek przez większość czwartej odsłony spotkania, w końcówce to jednak zawodniczki prowadzone przez Zorana Terzicia zagrały skuteczniej i mogły cieszyć się z awansu do Tokio. – Mówiłyśmy, że 9 na 10 meczów przegramy z Serbkami, a ja mam takie uczucie, że to właśnie było to dziesiąte spotkanie, w którym miałyśmy szanse – przyznała Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Za wyjątkiem drugiej połowy trzeciego seta Polki postawiły trudne warunki faworyzowanym Serbkom, przez długi okres prezentowały się lepiej od rywalek, lecz nie wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa. – Jestem przekonana, że Serbki pokonały nas swoim doświadczeniem, opanowaniem i mądrym prowadzeniem gry. Uważam, że siatkarko tego nie zrobiły, tylko wygrały z nami wcześniej wspomnianymi elementami oraz konsekwencją i brakiem błędów w najważniejszych momentach – stwierdziła środkowa. Duży wkład w zwycięstwo zawodniczek z Bałkanów miała Tijana Bosković, która w końcówce czwartej partii kończyła niemal wszystkie kontry. – Atakowała momentami nad blokiem i nie mogłyśmy znaleźć na nią recepty. Miałyśmy szczęście, że gdzieś tam nie weszła w mecz i miałam taką nadzieję, że ona się nie odbuduje, lecz widać, że to światowej klasy siatkarka. Źle rozpoczęła, ale to nie przeszkodziło jej w dalszej dobrej grze – dodała zawodniczka.Polki były bliskie sprawienia sensacji, jednak ostatecznie musiały się zadowolić drugim miejscem w turnieju kwalifikacyjnym. Szansę na uzyskanie awansu na igrzyska biało-czerwone będą miały najprawdopodobniej w styczniu. W europejskich kwalifikacjach zagra 8 najlepszych drużyn Starego Kontynentu poza Serbkami, Włoszkami oraz Rosjankami, które zapewniły już sobie bilet do Tokio. – Wiadomo, że na przestrzeni kilku kolejnych dni na pewno znajdziemy pozytywy z tego spotkania, ponieważ musimy to zrobić, żeby to zaprocentowało w mistrzostwach Europy, które są dla nas bardzo ważną imprezą. W tym momencie mamy jednak żal, że faktycznie może to w niedzielę był ten dzień, w którym mogłyśmy wygrać z zawodniczkami z Bałkanów. Mówiłyśmy, że 9 na 10 meczów przegramy z Serbkami, a ja mam takie uczucie, że to właśnie było to dziesiąte spotkanie, w którym miałyśmy szanse. Jeszcze do końca nie wierzę, że to już się skończyło i tak szybko nam troszkę uciekło – powiedziała Efimienko-Młotkowska.

Dla podopiecznych Jacka Nawrockiego to nie koniec sezonu, pod koniec sierpnia rozpoczną zmagania w mistrzostwach Europy. Czy taki mecz z Serbią może pomóc w osiągnięciu dobrego rezultatu na kolejnych turniejach? – Tak naprawdę wszyscy mówią, że mistrzostwa Europy to nasza impreza docelowa. Uważam, że na taki mecz o stawkę wyszłyśmy bardzo dobrze nastawione, presja nas nie zjadła i na turnieju w Łodzi to będzie bardzo ważne, że takie spotkanie w ogóle zagrałyśmy. W poprzednich sezonach nie za bardzo miałyśmy takie pojedynki o coś. Nie liczę występów w Lidze Narodów, bowiem niektórzy mówią, że to turniej towarzyski, a tu grałyśmy o coś ważnego, awans olimpijski. Jako drużyna podeszłyśmy do tego meczu bardzo dojrzale, jestem dumna – przyznała środkowa. Jaki więc cel mają Polki na mistrzostwach Starego Kontynentu? – Nie chcemy mówić o żadnych celach. Na początku wyjście z grupy i nie będziemy wybiegać w dalszą przyszłość, z kim spotkamy się w fazie play-off, z jaką grupą. Aczkolwiek wiemy z kim przyjdzie nam grać. Musimy jednak chwilowo zamknąć ten temat igrzysk. Mam nadzieję, że jeszcze do tego wrócimy, ponieważ na to zasługujemy. To byłoby coś wielkiego – zakończyła Efimienko-Młotkowska.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved