Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Nastawiałyśmy się na dłuższy wieczór

Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Nastawiałyśmy się na dłuższy wieczór

fot. Katarzyna Antczak

– Nie spodziewałyśmy się tutaj żadnego trzysetowego, łatwego pojedynku – mówiła po meczu pierwszym meczu półfinałowym z BKS-em Bielsko-Biała Zuzanna Efimienko-Młotkowska. – Nastawiałyśmy się na dłuższy wieczór w hali, a sam mecz był nierówny, więc nic od ostatnich spotkań się nie zmieniło – dodała środkowa ŁKS-u Commercecon Łódź.

Zuzanna Efimienko-Młotkowska w całym spotkaniu zdobyła 11 punktów, na które złożyło się 5 skończonych piłek w ataku i 6 bloków. – Dziś musiałyśmy trochę nadrabiać elementem bloku, choć i tak przez mnie i Klaudię parę piłek przeszło. Śmieję się czasem, że bywają mecze, w których mam tylko puste przeloty w każdej akcji – opisywała zawodniczka.ŁKS jest też sprecyzowany w tym, jak ma zagrać w czwartkowym rewanżu z bielszczankami. – Kluczem jest tu chyba zatrzymanie Olivii Różański, bo ona jest taką ich największą bronią. Opisałabym ją jako nieustępliwą, bo możesz ją zablokować pięć razy, a ona i tak będzie starała się zaatakować po raz szósty – wskazywała. – Poza nią jest też Emilia Mucha, która robi świetną robotę, a niełatwa do przyjęcia staje się zagrywka całego zespołu. Mamy nadzieję, że jednak w czwartek poradzimy sobie z każdym ich atutem – podsumowała środkowa ŁKS-u Commercecon Łódź.

– Spodziewaliśmy się bardzo trudnego meczu i tak było – przyznał trener łódzkiej drużyny, Michał Mašek. – BKS to fajnie poukładana drużyna, gra równo, mają swoje dobre sytuacje w ataku. Musieliśmy pokazać maksimum swoich możliwości, żeby je pokonać. Na szczęście się udało, jeden przegrany set to znów dużo naszych błędów, BKS grał bardzo dobrze blokiem i w obronie – dodał słowacki szkoleniowiec.

– To czego oczekiwałem od dziewczyn, to one to pokazały. Wiadomo, że na początku było nerwowo, gramy we własnej hali, jesteśmy faworytem i musieliśmy to potwierdzić na boisku, a to nie jest łatwa sytuacja. Bardzo dobra zagrywka Nowickiej, my jeszcze nie weszliśmy w mecz i to był nasz błąd. Potem to przyjęcie na tak dobrą zagrywkę jak mają rywalki było w porządku – mówił Michal Mašek.

– Tu już nieważne jak, ważne, że wygrałyśmy. Wiadomo, każdy chciałby wygrywać pięknie i gładko, ale w tej szóstce są zespoły, które by mogły wygrać z każdym w tej lidze – mówiła po meczu rozgrywająca ŁKS-u Commercecon, Marta Wójcik.My się bardzo cieszymy ze zwycięstwa, to dopiero bardzo mały kroczek do celu, teraz skupiamy się na czwartkowym spotkaniu. Cieszę się, że z tak ciężkich dwóch setów potrafiłyśmy wyjść obronną ręką i grać zespołowo. Gdy tylko ktoś z nas się wyłączał, to te punkty nam uciekały – dodała MVP niedzielnego meczu.

źródło: tulodz.pl, TV Toya

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved