Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Miałyśmy ogromne szanse na wygraną

Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Miałyśmy ogromne szanse na wygraną

fot. Klaudia Piwowarczyk

Polki po zaciętej walce przegrały spotkanie z Serbią. Wicemistrzynie olimpijskie w czterech setach pokonały biało-czerwone, choć trzeba przyznać, że kosztowało je to wiele sił. – Myślę, że był to bardzo wyrównany mecz. Wierzę, że wyciągniemy z niego wnioski na przyszłość – oceniła Zuzanna Efimienko-Młotkowska, środkowa polskiej kadry.

Za wami świetny mecz. Do pełni szczęścia brakuje jednak zwycięstwa. Czego zabrakło wam w tym wymagającym spotkaniu?Zuzanna Efimienko-Młotkowska:Wydaje mi się, że w niektórych momentach tego meczu, a głównie w końcówkach zabrakło nam chłodnej głowy i doświadczenia w grze z przeciwnikiem z naprawdę wysokiej półki. Myślę, że był to naprawdę wyrównany mecz, a szczególnie trzy pierwsze sety. O końcowym wyniku zdecydowały jakieś pojedyncze akcje.

Jesteście młodym stażem zespołem. Starcia tego typu są dla was na pewno cenną lekcja, prawda?

– Z całą pewnością! Uważam, że ten mecz jest wielką nauczką dla naszej drużyny. Wierzę, że wyciągniemy z niego wnioski i nauczymy się reagowania w nerwowych sytuacjach na boisku. Chciałabym, żebyśmy następnym razem potrafiły wystudzić głowy i nie dały sobie już odebrać szansy. Bo w starciu z Serbią miałyśmy ogromne szanse na wygraną.

W czwartek zmierzycie się z Tajlandią. To będzie mecz na złapanie chwili oddechu, czy nie pozwolicie sobie na takie traktowanie rywalek?

– Nie, nie możemy pozwolić sobie na dekoncentrację, bo z przeciwnikiem tego typu, z którego stylem gry nie mamy zupełnie kontaktu, musimy być skupione nie na 100, ale na 200 procent. Będziemy musiały szybko przestawić się z tej europejskiej siatkówki i aktywnie reagować na zagrania Tajek. Walczymy o coraz lepszy wynik w tym turnieju, a także o to, by jak najszybciej nauczyć się grać ze sobą i być zgranym teamem. Mam nadzieję, że to zaowocuje w kolejnych tygodniach.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved