Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Każdy set jest cenny

Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Każdy set jest cenny

fot. Michał Szymański

Reprezentacja Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim pokonała w towarzyskim turnieju Białoruś. Polskim siatkarkom mecz nie układał się jednak do końca za dobrze, a rywalki mocno dały im się we znaki. – Były momenty, gdy gra się nam nie układała – przyznała środkowa biało-czerwonych, Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Mocne otwarcie reprezentacji Białorusi trochę zaskoczyło biało-czerwone, które przez całe spotkanie nie potrafiły odnaleźć swojego tempa gry. Rywalki wielokrotnie przejmowały inicjatywę, ale to podopieczne Jacka Nawrockiego dużo lepiej spisywały się w ataku, po swojej stronie też miały dobry blok i wygrały mecz w tie-breaku. – Białorusinki zaczęły bardzo agresywnie, solidnie grały zagrywką i nie myliły się zbyt wiele razy. My grałyśmy nią za łatwo, albo może rywalki trzymały przyjęcie. Były momenty, gdy gra się nam nie układała. Nie miałyśmy z czego grać, bo gdy nie ma przyjęcia, to jest to chyba najgorsza opcja. Na całe szczęście udało się wyjść z tego obronną ręką, zagrałyśmy pięć setów. Myślę, że dla nas każdy rozegrany set jest cenny, a zwłaszcza wtedy, kiedy nie idzie – podsumowała Zuzanna Efimienko-Młotkowska, która zdobyła w tym meczu 14 punktów – 11 atakiem, dwa blokiem i jeden zagrywką.Już niedługo polskie siatkarki będą rywalizowały w turnieju we Wrocławiu o awans do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Zmierzą się kolejno z Portoryko (piątek, 2 sierpnia), Tajlandią (sobota, 3 sierpnia) oraz Serbią (niedziela, 4 sierpnia). Olimpijskie paszporty uzyska tylko najlepsza z tych drużyn. – Serbia jest kolejnym krokiem, ale jeśli nie zrobimy tych dwóch pierwszych, czyli nie pokonamy Tajlandii i Portoryko, to nie ma co myśleć o Serbii. Za bardzo nie wybiegamy w przyszłość. Trzeba się skupić na pierwszym meczu, później na drugim i osobno na trzecim. Każdy będzie odrębną historią. Po meczu musimy szybko zamykać temat poprzedniego zespołu i przechodzić do następnego – powiedziała.

Mimo że polskie siatkarki nie należą do faworytek w starciu o igrzyska olimpijskie, nie poddają się i zapowiadają walkę.  – Będziemy walczyć o to, żeby awansować. Będzie o to niezmiernie trudno, ale każda z nas wie, po co tu jest. Trenujemy ciężko, chcemy wygrać i bardzo marzymy o igrzyskach. Później są mistrzostwa Europy i każda z nas ma w sercu to, że musimy walczyć i się starać. Jesteśmy kopciuszkiem na siatkarskich parkietach, ale mam nadzieję, że damy z siebie wszystko, kibice pomogą i będzie dobrze – przyznała środkowa reprezentacji Polski.

Rozmawiała: Marta Ćwiertniewicz

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved