Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Nie jesteśmy na straconej pozycji

Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Nie jesteśmy na straconej pozycji

fot. Łukasz Krzywański

Reprezentacja Polski kobiet w najbliższą środę rozpocznie rywalizację w Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów. W grupie B na podopieczne trenera Nawrockiego czekają Amerykanki i Brazylijki – Myślę, że akurat zespoły z Brazylii i Stanów Zjednoczonych prezentują bardzo dobry poziom, ale mimo wszystko ich gra nam siatkarsko leży – powiedziała środkowa Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Polki w fazie grupowej wygrały 9 z 15 spotkań, co wystarczyło do awansu do turnieju finałowego. Rywalizacja w Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów rozpocznie się w środę, ale podopieczne Jacka Nawrockiego już trenują w Chinach. – Na pewno organizm wolałby pospać, ale dla nas, jako zawodniczek, żeby szybciej przestawić się na czas chiński, lepszy jest trening, pobudzić się siatkarsko i wejść w ten rytm – stwierdziła Zuzanna Efimienko-Młotkowska. – Wiemy po co tu przyjechałyśmy, ile nam to zajęło i nikt nie będzie patrzył na zmęczenie – dodała środkowa reprezentacji Polski.Biało-czerwone po fazie grupowej zajęły 6. miejsce. W turnieju finałowym w grupie B przyjdzie im się zmierzyć z  Amerykankami i Brazylijkami, czyli kolejno drugim i trzecim zespołem w tabeli po pierwszej części rozgrywek. – Myślę, że pozostałe zespoły nie patrzą na nas jak na trudnego rywala. Mogą nawet patrzeć na nas z góry, bo mają do tego prawo. Ale my przyjechałyśmy tutaj walczyć i wyciągnąć jak najwięcej z tych spotkań. To może być dla nas duża lekcja. Mam nadzieję, że wyjdzie pozytywnie. Mamy szansę powalczyć, nie jesteśmy na straconej pozycji – podkreśliła Efimianko-Młotkowska.

Podczas rywalizacji grupowej Polki przegrały z USA 1:3, zaś z Brazylią wygrały 3:2, choć miały szansę na triumf w trzech setach. Środkowa reprezentacji Polski liczy, że zespołowi uda się powalczyć z tymi przeciwniczkami. – Szczerze powiedziawszy myślę, że akurat zespoły z Brazylii i Stanów Zjednoczonych prezentują bardzo dobry poziom, ale mimo wszystko ich gra nam siatkarsko leży. Nie gwarantuje to naszego zwycięstwa, pozytywnego wyniku, jednak mam nadzieję, że to będą dobre i zacięte spotkania – zakończyła reprezentantka Polski.

Zobacz również:
Terminarz turnieju finałowego Siatkarskiej Ligi Narodów kobiet

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved