Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Idziemy metodą małych kroków

Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Idziemy metodą małych kroków

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarki reprezentacji Polski szlifują formę w Szczyrku, a już we wtorek meczem z Japonią na turnieju w Montreux rozpoczną sezon. – Każdy z kibiców czeka na pewno na ten sezon reprezentacyjny, mamy przed sobą dużo imprez w których myślę mamy spore szanse, bo nasz skład jest dobrze zbudowany – powiedziała Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Dla podopiecznych Jacka Nawrockiego będzie to wymagający sezon. Zaczną od turnieju towarzyskiego w Montreux, a potem kadrowiczki czekają zmagania w Lidze Narodów, mistrzostwach Europy i kwalifikacjach olimpijskich. – Każdy z kibiców czeka na pewno na ten sezon reprezentacyjny, mamy przed sobą dużo imprez w których myślę mamy spore szanse, bo nasz skład jest dobrze zbudowany. Myślę, że trener dokonał naprawdę fajnej selekcji. Jest to fajna grupa dziewczyn – powiedziała Zuzanna Efimienko Młotkowska. Jestem tutaj raptem kilka dni, ale pracuje się tutaj rewelacyjnie. Jest atmosfera pracy, pracujemy ciężko. Każda z nas wie, o co ta reprezentacja walczy i ma swoje cele – dodała środkowa.Jak przyznała Zuzanna Efimienko-Młotkowska zespół nie wybiega daleko w przyszłość. – Nie możemy za bardzo wybiegać w przyszłość, idziemy metodą małych kroków i nie myślimy o mistrzostwach Europy. Myślę, że jest to ważne dla takiej grupy jak nasza. Na razie skupiamy się na tym, żeby się przygotować, pracować, żeby stworzyć zespół. Po tamtym sezonie jest już jakiś zalążek tej drużyny, ale kilka dziewczyn doszło– tłumaczy mistrzyni Polski.

Ważną informacją jest niewątpliwie fakt, że do drużyny niebawem dołączy Joanna Wołosz. – Asia tak naprawdę ominęła tylko jeden sezon, także nie jest to nowa twarz, jakiś wielki powrót. Ona jest częścią tej drużyny i my się dobrze znamy. Nie będzie miała na pewno kłopotu z wkomponowaniem się w grupę. Na pewno jest to dla nas ważna postać, duży autorytet, duże nazwisko. Ja się cieszę na tą współpracę, bo gra z tak doświadczoną i tak fajnie grającą rozgrywającą to sama przyjemność – komplementowała koleżankę z reprezentacji Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved