Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Były trudne momenty w sezonie

Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Były trudne momenty w sezonie

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Były takie trudne momenty w sezonie, że bałyśmy się, czy załapiemy się do szóstki – powiedziała po ostatnim finałowym spotkaniu LSK siatkarka ŁKS-u Commerceconu Łódź, Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Trzeci pojedynek o zwycięstwo w Lidze Siatkówki Kobiet pomiędzy klubami z Łodzi nie zawiódł oczekiwań fanów. Ponownie drużyny stoczyły wyrównany bój, w którym ostatecznie nieznacznie lepszy okazał się ŁKS, który tym samym mógł cieszyć się z mistrzostwa ligi. Trudność ostatniego pojedynku potwierdził trener Commerceconu, Michał Masek. – Nie graliśmy najlepiej. Nie graliśmy głową i traciliśmy dużo piłek przez własne błędy. Jovana Brakocević znów zdobyła dużo punktów, ale pod koniec dzięki naszej konsekwencji pomyliła się i to zadecydowało – powiedział szkoleniowiec. Podobne wnioski wysnuła Zuzanna Efimienko-Młotkowska. – Ogromne emocje. Znów pięć setów. Z naszej strony było nerwowo, momentami za bardzo, jakbyśmy bały się wygrać ten mecz. Los tak chyba chciał, że lubimy zagrać sobie pięć setów, żeby nie było nudno. Zagrałyśmy, wygrałyśmy i to jest najważniejsze – stwierdziła środkowa.Obie wspomnianej wyżej osoby wyraziły po spotkaniu lekkie niedowierzanie co do wyniku. Zdaniem trenera oraz siatkarki przed sezonem ŁKS nie był stawiany w roli faworyta do wygrania ligi. – Myślę, że przed sezonem nikt nie postawiłby na nas złamanego grosza. Pozostałe drużyny przewyższały nas budżetem, składem i nazwiskami. My grałyśmy po prostu swoją siatkówkę i to wystarczyło – oceniła Efimienko-Młotkowska. – Nikt się tego nie spodziewał, nawet przed sezonem. Graliśmy nierówno i nie najlepiej, ale po zmianach kadrowych i w podejściu do treningu wyciągnęliśmy z tego zespołu maks, który w tym momencie może być i to zaprocentowało – dodał od siebie Masek.

Zawodniczka Commerceconu przyznała również, iż w trakcie sezonu formacja przechodziła przez trudne okresy, osiadające na psychice. – Były takie trudne momenty w sezonie, że bałyśmy się, czy załapiemy się do szóstki. Pamiętam, jak jechałyśmy na mecz z BKS-em, gdzie bielszczanki były w formie i miałam takie obawy, iż może się to dla nas bardzo źle skończyć, przez co sezon okaże się kompletną klapą – rzekła środkowa.

źródło: opr. własne, PLS TV, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved