Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zuzanna Efimienko: ŁKS to marka, kibice są na dobre i złe

Zuzanna Efimienko: ŁKS to marka, kibice są na dobre i złe

fot. Łukasz Krzywański

– To są najbardziej znani kibice w całej Polsce, bo o takich oprawach meczowych, dość nietypowych jak dla siatkówki, mówi się w całym kraju – mówi o fanach Łódzkiego Klubu Sportowego Zuzanna Efimienko-Młotkowska, nowa środkowa zespołu. – ŁKS to marka i wielką przyjemnością będzie dla mnie tutaj grać – dodaje siatkarka.

Czego oczekujesz od siebie w tym sezonie?Zuzanna Efimienko-Młotkowska:Na pewno dobrej gry. Myślę, że już się w miarę wdrożyłam się do zespołu. Szybko to idzie, mamy fajne dziewczyny i sztab szkoleniowy. Naprawdę jestem zadowolona z tych pierwszych dni w drużynie. Oczekiwania co do mojej osoby są na pewno duże, w końcu wracam do polskiej ligi. Dlatego bardzo bym chciała pokazać się z jak najlepszej strony i pomóc mojemu zespołowi w osiągnięciu jak najlepszego wyniku.

Słyszałaś coś może o kibicach ŁKS-u?

– Oczywiście że słyszałam! To są najbardziej znani kibice w całej Polsce, bo o takich oprawach meczowych, dość nietypowych jak dla siatkówki, mówi się w całym kraju. Jestem bardzo ciekawa, jak to w ogóle wygląda, trochę mój mąż mi o tym opowiadał, nawet pokazywał, jak to wygląda. To jest zupełne przeciwieństwo typowych kibiców siatkarskich, którzy są zazwyczaj spokojni. Myślę, że będzie to przypominało trochę klimat włoski, bo jednak kibice we Włoszech są bardziej rozemocjonowani i też potrafią dopingować w piłkarski sposób.

A czego od nich oczekujesz?

– Na pewno gorącego dopingu i wsparcia. Wiem, że ci kibice są z nami na dobre i na złe. Przede wszystkich będą wierni, więc wielką przyjemnością będzie dla nich grać.

W zeszłym sezonie frekwencja w Atlas Atenie na meczach ŁKS-u była jedną z lepszych w lidze, ale jednak nie była największa. Jak zmotywujesz kibiców do jeszcze liczniejszego przychodzenia na mecze?

– Myślę, że kibice w Łodzi mają fajną drużynę do oglądania. Na pewno męska część trybun z chęcią powinna przychodzić licznie na nasze mecze. W tym sezonie poziom ligi będzie jeszcze wyższy i między innymi dzięki temu pojedynki będą bardziej emocjonujące. Nasz zespół też będzie grał lepszą siatkówkę niż w poprzednim sezonie, więc nasze spotkania zdecydowanie będą ciekawsze, co powinno przyciągnąć kibiców na trybuny.

Czy widzisz różnicę w grze dla klubu i reprezentacji?

– Zawszę to jest jakaś różnica, zwłaszcza że po drugiej stronie siatki stoją inne drużyny narodowe i gra się dla swojej ojczyzny. Jednak zarówno w grę dla reprezentacji, jak i klubu serce wkładam tak samo, w końcu jako zawodniczka jestem jego częścią. Dziewczyny dużo opowiadały mi o atmosferze panującej tutaj i o dobrym funkcjonowaniu drużyny. Jest to klub z bogatą historią, rozpoznawany w całej Polsce. ŁKS to marka i wielką przyjemnością będzie dla mnie tutaj grać!

źródło: lksfans.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved