Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Zuzanna Czyżnielewska podpisała kontrakt z Budowlanymi Łódź

Zuzanna Czyżnielewska podpisała kontrakt z Budowlanymi Łódź

fot. Cezary Makarewicz

Leworęczna atakująca, Zuzanna Czyżnielewska, w przyszłym sezonie będzie reprezentowała barwy Budowlanych Łódź. Ostatni sezon spędziła w drużynie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, większość czasu jednak borykała się z kontuzją.

Wychowanka KS-u Pałacu Bydgoszcz występowała w reprezentacji Polski juniorek, a w 2012 roku zadebiutowała w reprezentacji Polski seniorek przeciwko Rosji podczas turnieju o Puchar Borysa Jelcyna. Wystąpiła w niej 4 razy.Nową atakującą Budowlanych Łódź nie oszczędzały kontuzje. Zuzanna Czyżnielewska zamierza odbudować się w łódzkim zespole. – Przede wszystkim to bardzo się cieszę, że mam możliwość powrotu do gry po kontuzji właśnie w zespole Grot Budowlanych Łódź. Jest to klub, który zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym stoi na najwyższym poziomie, dlatego dla mnie jest to idealne miejsce. Mam tu możliwość wiele nauczyć się od starszych, bardziej doświadczonych koleżanek, ale także od sztabu szkoleniowego. Pierwszych parę tygodni, które spędziłam, trenując z zespołem, już pokazały mi, jak wiele można stąd wynieść z każdego treningu, więc tym bardziej cieszy mnie fakt, że spędzę w Budowlanych najbliższy sezon. Pozostaje mi tylko dalej ciężko pracować i każdego dnia podnosić swoje umiejętności – powiedziała Zuzanna Czyżnielewska.

Mierząca 187 centymetrów wzrostu dwudziestopięcioletnia atakująca zamyka skład Grot Budowlanych Łódź. To trzecia zawodniczka ostatniego zespołu Orlen Ligi w poprzednim sezonie, która dołączyła do drużyny wicemistrza Polski. Wcześniej umowy z Budowlanymi podpisały środkowa Julia Piotrowska i rozgrywająca Ewelina Polak.

Skład zespołu na sezon 2017/2018:
Rozgrywające: Pavla Vincourová, Ewelina Polak
Atakujące: Kaja Grobelna, Zuzanna Czyżnielewska
Środkowe: Gabriela Polańska, Agnieszka Kąkolewska, Julia Piotrowska
Przyjmujące: Martyna Grajber, Julia Twardowska, Adrianna Muszyńska, Hana Čutura
Libero: Agata Witkowska

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved