Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zuzanna Berkowska siatkarką Jokera Świecie

Zuzanna Berkowska siatkarką Jokera Świecie

fot. joker-swiecie.pl

Nową siatkarką Jokera Mekro Energoremont Świecie została Zuzanna Berkowska. Młoda zawodniczka dołączyła do zespołu wraz z nowym rokiem. Pod koniec listopada z rozgrywek wycofała się drużyna z Polic, a Joker skorzystał na tej sytuacji i zakontraktował nową libero. – Czuję się tu dobrze. Profesjonalna opieka, bardzo fajna atmosfera na treningach, wydaje mi się, że dziewczyny i trener dobrze mnie przyjęły, ale nadal się poznajemy – mówi nowy nabytek zespołu ze Świecia.

Jak zaczęła się twoja przygoda ze sportem?Zuzanna Berkowska: Było to około 9 lat temu, czyli w piątej klasie podstawówki. Na początku traktowałam to jak zabicie wolnego czasu i zabawę, z biegiem czasu, gdy pojawiały się pierwsze sukcesy, zdawałam sobie sprawę, że chyba stało się to moja pasja.

Kto jest twoją sportową inspiracją?

– Generalnie mój tato grał kiedyś w piłkę nożną zawodowo i to po nim mam geny sportowca, ale to dziadek rzucił propozycję, żebym poszła, spróbowała swoich sił w tej dziedzinie sportu.

Jaki sukces sprawił ci najwięcej radości?

– Ojej, na samą myśl o tym buzia mi się cieszy. Był to oczywiście zdobyty brązowy medal mistrzostw Polski juniorek w 2015 roku z Budowlanymi Łódź, który wywalczyłyśmy z dziewczynami pod wodzą trenera Jacka Pasińskiego i Bartłomieja Dąbrowskiego.

Rozumiem, że początki kariery tam się zaczęły?

– Tzn. trenować zaczęłam w innym klubie, wtedy byłam rok na wypożyczeniu w Budowlanych Łódź.

A w jakim?

– Wtedy jeszcze klub nazywał się UKS 179 Łódź, a teraz ma inną nazwę – MUKS ABiS sp 64 Budowlani Łódź. Podstaw siatkówki uczyła mnie tam Zofia Ciesielska, a gdy już byłam troszkę starsza, trenował mnie Bogusław Jaszczuk wraz ze swoją żoną – Grażyną Jaszczuk.

Myślisz, że Joker Mekro Energoremont Świecie to klub, który pozwoli ci się rozwijać?

– Oczywiście, że tak! Słyszałam bardzo dużo dobrych słów na temat Jokera. Po tygodniu współpracy jestem bardzo zadowolona.

Jak się czujesz w nowym zespole?

– Czuję się tu dobrze. Profesjonalna opieka, bardzo fajna atmosfera na treningach, wydaje mi się, że dziewczyny i trener dobrze mnie przyjęły, ale nadal się poznajemy. Trochę daleko do sklepu, ale nie ma sytuacji bez wyjścia.

Z jakimi trudnościami młoda siatkarka musi się zmagać na co dzień?

Szczerze mówiąc, to nic szczególnego na myśl mi nie przychodzi, hmm… na treningu wszystkie pracujemy równo, nie ma ulgi ani żadnego podziału, że młodsza to mniej albo lżej, także do ciężkiej pracy jestem przyzwyczajona. W codziennym życiu też raczej nie mam problemów. „Uciekłam z gniazda” ponad rok temu, więc już zdążyłam nauczyć się samodzielności.

Czy oprócz sportu masz jeszcze inne zainteresowania? Spanie, muzyka, szydełkowanie?

– Lubię spać! Oczywiście jeśli mam na to czas, muzyki też lubię sobie posłuchać.

Gdzie się widzisz za 20 lat?

– Jak sytuacja na to pozwoli, to oczywiście, że w roli siatkarki! W końcu będę miała wtedy dopiero 41 lat.

Jakbyś miała jeszcze jedno życie, wybrałabyś tę samą drogę?

– Na pewno tak.

źródło: joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved