Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Żurek i Zabłocki nadal zawodnikami Indykpolu AZS

Żurek i Zabłocki nadal zawodnikami Indykpolu AZS

Dwaj libero – Michał Żurek i Jakub Zabłocki będą reprezentować barwy Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2017/2018. Obaj od dłuższego czasu są związani z olsztyńskim klubem.

Dla Michała Żurka będzie to czwarty sezon w drużynie Indykpolu AZS Olsztyn. W latach 2012/2014 Żurek wywalczył 5. miejsce w rozgrywkach PlusLigi (2013/2014). Po grze w Asseco Resovii Rzeszów (2014/2015) oraz Łuczniczce Bydgoszcz (2015/2016) doświadczony zawodnik powrócił do stolicy Warmii i Mazur, ponownie osiągając z zespołem 5. pozycję na zakończenie sezonu. – Z Michałem Żurkiem podpisaliśmy rok temu dwuletnią umowę z zapisem, że w połowie kwietnia tego roku każda ze stron ma prawo ją rozwiązać – wyjaśnia Tomasz Jankowski, prezes klubu. – Nasza rozmowa z Michałem po ostatnim meczu z Cuprum Lubin była bardzo krótka, ale treściwa. Obie strony są zadowolone ze współpracy, więc nasz libero pozostaje na kolejny sezon w Olsztynie.Sam zawodnik również nie ukrywa zadowolenia z szybkiego porozumienia z olsztyńskim klubem. – Był to bardzo udany sezon w naszym wykonaniu – mówi Michał Żurek. – Graliśmy równo od pierwszego do ostatniego meczu, a przegrywaliśmy tylko z tymi zespołami, które były od nas lepsze. Jeśli chodzi o rozmowy na temat przyszłego sezonu, to obie strony były zadowolone ze współpracy i każdej ze strony zależało na szybkim porozumieniu. Cieszy mnie wizja zespołu, który powstanie w Olsztynie w przyszłym sezonie – począwszy od szybkiego zatrudnienia na przyszły sezon bardzo dobrego trenera. Wszystko wskazuje na to, że większość składu z poprzedniego roku zostanie na kolejny sezon. Będzie pewnego rodzaju stabilizacja, z której się bardzo cieszę – dodaje.

Dla Jakuba Zabłockiego będzie to trzeci sezon w barwach olsztyńskich akademików. W swojej karierze występował w dwóch olsztyńskich klubach – Chemik oraz UKS Tempo, a później trafił do SMS-u PZPS Spała (w okresie młodzieżowca został wicemistrzem Polski kadetów oraz zdobył młodzieżowe mistrzostwo Polski z SMS-em PZPS Spała). Od sezonu 2015/2016 jest zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn. – Według mnie Jakub posiada umiejętności sportowe, aby grać w PlusLidze jako pierwszy libero – podkreśla prezes olsztyńskiego klubu. – Przy dobrze grającym Michale Żurku ciężko mu jednak przebić się do podstawowego składu. Myślę, że każdy rok pracy w drużynie Indykpolu AZS Olsztyn korzystnie wpływa na jego rozwój sportowy. Jestem przekonany, że w przyszłości będzie częściej pojawiał się na parkietach PlusLigi – dodaje.

Sam zawodnik również z optymizmem patrzy na swoją przyszłość. – Jestem zadowolony z wyniku w poprzednim sezonie. Cieszę się, że klub chciał przedłużyć ze mną umowę na kolejny sezon. Chciałbym kontynuować swoją grę w olsztyńskim klubie, a przy okazji mogę również ukończyć studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie – mówi Kuba Zabłocki.

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved