Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zupełnie nowy zespół w Gliwicach

Zupełnie nowy zespół w Gliwicach

fot. polsl.pl

Poprzedni sezon siatkarki KŚ AZS Gliwice zakończyły na 12, ostatnim miejscu w tabeli. Akademiczki utrzymały się jednak w I lidze, bo nikt w tym sezonie nie spadał. To było jednak zdecydowanie poniżej oczekiwań, stąd też władze klubu i trener podjęli decyzję o rozstaniu się z prawie wszystkimi zawodniczkami i zbudowaniu nowej drużyny.

Nie ma się co oszukiwać, wynik sportowy osiągnięty przez ten zespół był słaby. Oczywiście, złożyło się na to kilka przyczyn, ale po analizie doszedłem do wniosku, że zbudujemy nową drużynę, która mam nadzieję, że zagra o coś więcej niż utrzymanie w lidze – tłumaczy doc. Krzysztof Czapla – trener siatkarek.W związku z tym, że rywalizacja dla Akademiczek w I lidze zakończyła się już w połowie marca, było sporo czasu, aby rozejrzeć się za nowymi kandydatkami do gry w AZS-ie. – Przyjęliśmy trochę inną filozofię budowy zespołu. Nie robiliśmy naboru ani większych testów. Na podstawie wcześniejszych obserwacji wybraliśmy grupę zawodniczek, z którymi podjęliśmy rozmowy. Kierowaliśmy się tym, aby mieć na każdą pozycję jedną bardzo dobrą siatkarkę, ograną już na poziomie przynajmniej I ligi. Kadrę natomiast uzupełnią młode i ambitne dziewczyny, które będą chciały pokazać się i wybić w I lidze – zaznacza doc. Krzysztof Czapla.

Kto będzie tworzył pierwszą szóstkę, to oczywiście jeszcze nie wiadomo, ale w drużynie znalazły się m.in. siatkarki Budowlanych Toruń czy ŁKS-u Łódź, a więc drużyn, które były najlepsze w I lidze w minionym sezonie. – Docelowa kadra będzie liczyć 16-17 zawodniczek. Jeszcze jedno miejsce jest do obsadzenia. Przygotowania rozpoczniemy 26 lipca. Wyjedziemy na tygodniowe zgrupowanie do Szczyrku. Potem będziemy przygotowywać się na własnych obiektach, bo mamy w Gliwicach wszystko, co potrzeba. Będziemy rozgrywać też mecze kontrolne. W połowie września chcemy w Gliwicach zorganizować turniej, który będzie już takim generalnym sprawdzianem – zdradza plany doc. Krzysztof Czapla.

Kadra AZS-u Politechniki Śląskiej na sezon 2016/2017

Rozgrywające:
Justyna Kubica – BKS Bielsko-Biała – Młoda Liga
Karolina Krzeszewska – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Młoda Liga
Aleksandra Stachowicz – Budowlani Toruń

Przyjmujące:
Anna Grzechnik – Silesia Volley Mysłowice
Karolina Sawaniewicz – ŁKS Commercecon Łódź
Paulina Stojek – Solna Wieliczka
Aleksandra Gutkowska – Budowlani Toruń

Atakujące:
Patrycja Forma – BKS Bielsko-Biała – Młoda Liga
Joanna Prokop – Joker Świecie

Środkowe:
Patrycja Grocholewska – Murowana Goślina
Nicole Rybakiewicz – AZS Gliwice
Ewelina Toborek – Joker Świecie

Libero:
Daria Bąkowska – Budowlani Toruń
Martyna Tracz – Murowana Goślina
Weronika Wysocka – UKS 06 Katowice

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet przed sezonem 2016/2017

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved