Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Zoran Terzić: Jestem bardzo zadowolony z wyników zespołu

Zoran Terzić: Jestem bardzo zadowolony z wyników zespołu

fot. FIVB

– Jestem bardzo zadowolony z wyników mojego zespołu nie tylko w turnieju finałowym, ale w całym cyklu World Grand Prix. Byliśmy najlepsi w grupach, a w turnieju finałowym przegraliśmy tylko jedno spotkanie, co jest imponującym wynikiem – mówił trener reprezentacji Serbii Zoran Terzić po zdobyciu przez jego zespół brązowego medalu World Grand Prix.

Reprezentacja Serbii zakończyła turniej finałowy World Grand Prix na trzecim miejscu, pokonując w decydującym spotkaniu reprezentację Chin. – Jestem dumna ze swojego zespołu, który wywalczył brązowy medal World Grand Prix. Mimo porażki w półfinale z Brazylią pokazałyśmy, że nadal mamy siłę i moc, by grać dobrze jako drużyna – mówiła po wygranym spotkaniu Tijana Bosković.Zadowolenia po meczu nie ukrywał również trener Serbii, Zoran Terzić.Mecze przeciwko Chinkom są bardzo trudne, ponieważ rywalki dysponują silnym atakiem i w dodatku miały ogromne wsparcie swoich fanów. Zagraliśmy o wiele lepiej niż w sobotnim półfinale. Jestem bardzo zadowolony z wyników mojego zespołu nie tylko w turnieju finałowym, ale w całym cyklu World Grand Prix. Byliśmy najlepsi w grupach, a w turnieju finałowym przegraliśmy tylko jedno spotkanie, co jest imponującym wynikiem. Teraz zaczynamy przygotowania do wrześniowych mistrzostw Europy – zapowiedział serbski szkoleniowiec.

Chinki uplasowały się tuż za podium i był to dla nich wynik rozczarowujący, tym bardziej że były gospodyniami Final Six. – Serbki w tym meczu wywarły na nas sporą presję swoją zagrywką i blokiem. Musiałam szukać dziur w obronie rywalek, by móc punktować w tym meczu – mówiła najskuteczniejsza w zespole chińskim Zhu Ting.

Próbowaliśmy naszej najlepszej gry i w niektórych kombinacjach radziliśmy sobie całkiem dobrze. Mieliśmy swoje szanse, by rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść, jednak zaprzepaściliśmy je, moim zdaniem przez zbytnią ostrożność. Chciałbym podziękować swoim zawodniczkom za dobrą grę mimo kontuzji i zmęczenia – przyznał po turnieju selekcjoner reprezentacji Chin, An Jiajie.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved