Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Zoran Terzić powołał szeroką kadrę na MŚ

Zoran Terzić powołał szeroką kadrę na MŚ

fot. FIVB

Bianka Busa i Sladjana Mirković, zawodniczki Chemika Police, zostały powołane do kadry Serbii, która w poniedziałek rozpocznie przygotowania do mistrzostw świata. Z kolei z zespołu Developres SkyRes Rzeszów powołanie otrzymała przyjmująca Jelena Blagojević. Serbki przygotowania rozpoczną 23 lipca w Kovilovo.

Trener reprezentacji Serbii, Zoran Terzić, ogłosił listę 20 zawodniczek, które zostały powołane na zgrupowanie przygotowujące zespół do mistrzostw świata, które rozpoczną się 23 września, a zakończą 12 października. Gospodarzem turnieju jest Japonia.Zespół od 23 lipca do 1 sierpnia trenować będzie w Kovilovo. Następnie ma zaplanowany wyjazd do Pale, gdzie rozpocznie drugą część przygotowań do siatkarskiego mundialu.

Wśród powołanych zawodniczek znalazły się dwie siatkarki mistrza Polski Bianka Busa i Sladjana Mirković. Na zgrupowanie wstawi się także była zawodniczka mistrza Polski Maja Ognjenović, Stefana Veljković oraz Anna Bjelica. O wyjazd na turniej do Japonii walczyć będzie także zawodniczka Developres SkyRes Rzeszów Jelena Blagojević.

Reprezentacja Serbii w fazie grupowej mistrzostw świata zmierzy się z Brazylią, Dominikaną, Portoryko, Kazachstanem i Kenią.

Kadra Serbii przed MŚ:
rozgrywające: Maja Ognjenović, Ana Antonijević, Bojana Żivković, Sladjana Mirković
atakujące: Ana Bjelica, Tijana Bošković, Sanja Malagurski
środkowe: Milena Rašić, Stefana Veljković, Jovana Stevanović, Maja Aleksic
przyjmujące: Brankica Mihajlović, Jelena Blagojević, Tijana Malešević, Bianka Busa, Bojan Milenković, Sara Lozo, Katarina Lazović
libero: Silvija Popovic, Theodore Pusic

źródło: chemik-police.com, lsk.plps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved