Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Zoran Terzić: W następnym meczu oczekuję takiego samego wyniku

Zoran Terzić: W następnym meczu oczekuję takiego samego wyniku

W drugiej kolejce Fenerbahce Opet Stambuł zagrało dobry mecz i bez straty seta pokonał Budowlanych Łódź. Łodzianki na wyjeździe nie ugrały nawet seta. – Zdecydowanie nie spodziewaliśmy się, że mecz będzie tak łatwy. Jednak po pierwszym secie graliśmy bardzo dobrze. Wykonaliśmy super robotę – stwierdził po meczu trener zespołu z Turcji, Zoran Terzić.

W pierwszej kolejce Budowlani Łódź wygrali 3:1 z fińskim LP Salo. W drugiej polskiemu zespołowi przyszło zmierzyć się ze znacznie trudniejszym przeciwnikiem. Fenerbahce Stambuł zdominował czwartkowy pojedynek. Tylko w pierwszym secie zespół z Łodzi zdobył więcej niż piętnaście punktów. – Zdecydowanie nie spodziewaliśmy się, że mecz będzie tak łatwy. Jednak po pierwszym secie graliśmy bardzo dobrze. Wykonaliśmy super robotę. Co mogę powiedzieć? 3:0 to dla nas bardzo ważne zwycięstwo. Musimy już myśleć o kolejnym przeciwniku z Finlandii. W następnym meczu oczekuję takiego samego wyniku – powiedział po meczu trener Zoran Terzić.

Mecz w Stambule trwał nieco ponad godzinę a cały jego przebieg był kontrolowany przez gospodynie. Chociaż Turczynki nie ustrzegły się błędów, to górowały w każdym elemencie. Podopieczne trenera Terzicia zaserwowały 5 asów przy 12 błędach w tym elemencie (łodzianki dwukrotnie punktowały serwisem myląc się 5 razy). Dużą dysproporcję widać było w ataku. Fenerbahce w tym elemencie miało aż 64% skuteczności przy zaledwie 36% Budowlanych. Zespół ze Stambułu zapisał na swoim koncie dwa razy więcej bloków (8 do 4). Najwięcej punktów dla gospodyń zdobyły Melissa Teresa Vargas i Brankica Mihajlović (obie po 16). Po drugiej stronie siatki najczęściej punktowała Anastasija Kraiduba (11).

W pierwszej kolejce zespoły ze Stambułu podzieliły się punktami. W drugiej zarówno Eczaczibasi jak i Fenerbahce odniosło wyraźne zwycięstwa. Po dwóch kolejkach na pierwszych miejscach w tabeli plasują się tureckie drużyny. – Ten mecz był dla nas ważny. Każde spotkanie jest dla nas ważne. W pierwszym pojedynku grałyśmy z Eczacibasi Vitra i przegrałyśmy 2:3. Mamy jednak więcej spotkań do rozegrania. Teraz wygrałyśmy 3:0 i jesteśmy bardzo szczęśliwe. Uważam, że zagrałyśmy bardzo dobrze – skomentowała Melis Yilmaz, libero Fenerbahce Opet Stambuł.

źródło: cev.eu, inf. własna