Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Zoran Terzić mimo porażki zadowolony z gry

Zoran Terzić mimo porażki zadowolony z gry

– Musimy być dziś zadowoleni, nie tyle z wyniku, co z dobrej gry serbskich siatkarek – mówił po przegranym 2:3 z Holandią meczu trener Zoran Terzić. – Pokazały, że zasługują na grę w drużynie narodowej. Naprawdę jestem zadowolony z gry, jaką dzisiaj pokazaliśmy, a jeszcze bardziej, że wchodzimy do ćwierćfinału w dobrej formie – dodał serbski szkoleniowiec.

Stawką meczu Holandii z Serbią w ostatnim dniu pojedynków grupowych było drugie miejsce w grupie A. Wynik 3:2 dla Holandii sprawił, że to właśnie ten zespół awansował do ćwierćfinału z drugiego miejsca, Serbia zajęła w grupie miejsce trzecie, co jednak nie ma decydującego znaczenia przy regułach, według których drużyny z tych miejsc są w ćwierćfinale losowane. – Serbia wyszła na to spotkanie z dużą ilością zawodniczek rezerwowych w składzie, na co nie byliśmy przygotowani. Potrzebowaliśmy nieco czasu, by się do tego dostosować. Popełnialiśmy zbyt wiele błędów, ale w końcu udało nam się wejść na nasz poziom i to było kluczem do wygranej – powiedział po meczu trener reprezentacji Holandii, Giovanni Guidetti.

Jestem zadowolona z wyniku, bardzo chciałyśmy wygrać to spotkanie. Kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń w dwóch pierwszych setach. Potem straciłyśmy energię i koncentrację, ale ostatni set należał do nas – mówiła Laura Dijkema. Nie mieliśmy rozpisanej Jovany Brakocević, która nie grała zbyt wiele w poprzednich spotkaniach. Grała bardzo dobrze, ale ostatecznie nasza zagrywka i przyjęcie zrobiły różnicę – dodała holenderska siatkarka. – To był trudny mecz. Właściwie zaczęłyśmy go dobrze, potem jednak miałyśmy obniżkę formy. Ten mecz pokazał, że potrafimy walczyć do końca i wygrywać – podsumowała spotkanie Judith Pietersen.

W zespole serbskim nikt nie robił tragedii z powodu tej porażki. – Musimy być dziś zadowoleni, nie tyle z wyniku, co z dobrej gry serbskich siatkarek – mówił po meczu trener Zoran Terzić.Pokazały, że zasługują na grę w drużynie narodowej. Naprawdę jestem zadowolony z gry, jaką dzisiaj pokazaliśmy, a jeszcze bardziej, że wchodzimy do ćwierćfinału w dobrej formie – dodał serbski szkoleniowiec.

Zaczęliśmy słabo, w pierwszych dwóch setach miałyśmy wzloty i upadki, na szczęście w dwóch kolejnych przebudziłyśmy się i nasza gra wyglądała o wiele lepiej. W piątej partii żadna z drużyn nie miała już nic do stracenia. Holenderki zagrały najlepiej, jak potrafią, nam przytrafiło się kilka błędów, dlatego też mamy taki wynik końcowy. Jestem zadowolona, że mimo złego początku nie poddałyśmy się, to dobrze rokuje przed ćwierćfinałem – przyznała Jovana Brakocević.

źródło: FIVB, inf. własna