Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Zoran Terzić: Grupa jest bardzo mocna

Zoran Terzić: Grupa jest bardzo mocna

Reprezentacja Serbii idzie za ciosem. Po zdecydowanym zwycięstwie nad Włoszkami w kolejnej kolejce również bez straty seta pokonała Portoryko. Chociaż podopieczne Zorana Terzicia prowadzą w grupie B, szkoleniowiec ostrzega przed nadmierną pewnością siebie. – Musimy zagrać lepiej, jeśli chcemy wygrać jeden z medali – stwierdził Terzić.

Chociaż siatkarki z Serbii początkowo zdominowały pojedynek przeciwko Portoryko, przeciwniczki nie poddawały się. W drugiej fazie inauguracyjnej partii doprowadziły do wyrównania i uległy rywalkom dopiero po walce na przewagi. W dwóch kolejnych setach nie zdołały jednak kontynuować wyrównanej gry, przez co przegrały bez zdobycia seta. – W tym meczu stało się dokładnie to, o czym mówiłem dwa dni temu. Zespół wyszedł, myśląc, że zwycięstwo będzie prostym zadaniem i w połowie pierwszego seta zdał sobie sprawę z prawdy. Później poczuł presję potrzeby zdominowania przeciwnika. Musimy zagrać lepiej, jeśli chcemy wygrać jeden z medali. Naszym następnym przeciwnikiem będą Amerykanki, a następnie Chinki i Holenderki. Grupa jest bardzo mocna. Wygraliśmy 3:0 i jesteśmy usatysfakcjonowani z wyniku – przyznał Zoran Terzić, trener reprezentacji Serbii.

Jedna z liderek Serbii, Jovana Brakocević, przyznała, że dużą rolę w zwycięstwie odegrały możliwości indywidualne poszczególnych zawodniczek. – W pierwszym secie trwała ciekawa walka, Portorykanki grały bardzo dobrze. Z czasem znalazłyśmy nasz rytm i byłyśmy w stanie dominować, ponieważ nasze pojedyncze zawodniczki są silniejsze niż siatkarki z Portoryko – podsumowała Serbka, Jovana Brakocević.

Chociaż Portorykanki poprawiły swoją postawę w stosunku do starcia ze Stanami Zjednoczonymi, to wciąż zbyt mało, by prowadzić wyrównaną rywalizację z przeciwnikami z wyższej półki. – Popełniliśmy tylko siedem błędów w pierwszym secie, jednak cztery z nich miały miejsce po dwudziestym punkcie. Kontynuowaliśmy walkę, jednak przeciwniczki wykorzystały naszą słabość. Wykonaliśmy kilka kontrataków, wciąż naciskaliśmy. Musimy poprawić naszą zagrywkę, by być w stanie rywalizować przeciwko innym zespołom – stwierdził trener Portorykanek, Juan Carlos Cruz. – Popełniłyśmy wiele błędów, co kosztowało nas sety. Nie byłyśmy w stanie odpowiednio grać w kluczowych momentach. Grałyśmy lepiej w ofensywie niż podczas meczu ze Stanami Zjednoczonymi. Jako zespół zagrałyśmy bardzo dobrze, ale wciąż musimy poprawić naszą postawę i zmniejszyć liczbę błędów – stwierdziła Karina Ocasio.

Śledzisz wyniki turnieju olimpijskiego w siatkówce kobiet?

• Oczywiście, to bardzo ciekawy turniej (49%, 109 głosów)