Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Znów zamieszanie z regulaminem i terminarzem MŚ

Znów zamieszanie z regulaminem i terminarzem MŚ

Vital Heynen w rozmowie z Marcinem Lepą odniósł się do tego, że organizatorzy MŚ w siatkówce zmienili system rozgrywania turnieju dwa miesiące po losowaniu. – Uważam, że taka sytuacja to ogromna szkoda dla całej siatkówki. U nas nic się nie zmienia, chcemy być pierwsi w grupie, wtedy nie będziemy musieli opuszczać Warny i zmiana systemu nie wpłynie na nas – powiedział selekcjoner kadry.

Polscy siatkarze w listopadowym losowaniu czterech grup pierwszej fazy MŚ 2018 trafili do grupy D umiejscowionej w Warnie. Do następnej fazy grupowej miały awansować cztery najlepsze drużyny, spośród których dwie najlepsze miały zostać na kolejną rundę właśnie w Warnie. Już w styczniu bułgarsko-włoscy organizatorzy zmienili jednak pierwotny plan i ten aktualny zakłada, że tylko zwycięzca grupy D nie będzie musiał się przenosić do innego miasta. Druga i trzecia drużyna w tabeli przeniosą się do Sofii, a czwarta przeprowadzi się do Mediolanu.Jak można zmienić system gry już po losowaniu? – pyta retorycznie Vital Heynen. Bardzo mnie to zaskoczyło. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami dwie pierwsze drużyny miały zostać w Warnie. Teraz wiemy, że tylko pierwszy zespół pozostanie na miejscu. Uważam, że taka sytuacja to ogromna szkoda dla całej siatkówki. U nas nic się nie zmienia, chcemy być pierwsi w grupie, wtedy nie będziemy musieli opuszczać Warny i zmiana systemu nie wpłynie na nas – mówi szkoleniowiec reprezentacji w cyklu „Prawda Siatki”.

Polacy zmagania w grupie D rozpoczną 12 września od starcia z Kubą. Następnie zagramy z Portoryko, Finlandią, Iranem, a na zakończenie pierwszej rundy, 18 września, zmierzymy się z Bułgarami. Co ciekawe, zmiany regulaminu organizatorzy dokonali już… w styczniu.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved