Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Znany szkoleniowiec poprowadzi siatkarzy z Dominikany

Znany szkoleniowiec poprowadzi siatkarzy z Dominikany

fot. archiwum

Męska reprezentacja Dominikany nie jest zaliczana nawet do światowych średniaków, ale ma się to zmienić, bowiem na jej ławce trenerskiej zasiadł Orlando Samuels Blackwood, który kilka lat temu święcił spore sukcesy z reprezentacją Kuby, doprowadzając ją chociażby do wicemistrzostwa świata. Czy uda mu się podnieść poziom męskiej siatkówki na Dominikanie?

O ile żeńska reprezentacja Dominikany potrafiła w ostatnich latach trochę namieszać w szerokiej światowej czołówce, ba, zagrała nawet w igrzyskach olimpijskich, o tyle mężczyzn próżno było w niej szukać. Nie grają w igrzyskach olimpijskich, nie potrafią zakwalifikować się do mistrzostw świata, nie ma ich nawet w najsłabszej dywizji Ligi Światowej, a pokazują się głównie na swoim kontynencie. Ich realną siłę doskonale odzwierciedla pozycja w rankingu Światowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB), w którym obecnie plasują się dopiero na 39. miejscu. Jednak niebawem ma się to zmienić, a receptą na lepsze wyniki osiągane przez siatkarzy z Dominikany ma być zmiana na ławce trenerskiej.Zasiądzie na niej bowiem Orlando Samuels Blackwood, który wcześniej odnosił spore sukcesy z reprezentacją Kuby. Poprowadził ją dwukrotnie do wicemistrzostwa świata, wygrywał z nią Panamerican Cup, a także czterokrotnie mistrzostwa strefy NORCECA. Pewnie z Dominikaną takich sukcesów nie powtórzy, ale dla niej ważnym osiągnięciem byłaby chociażby gra w Lidze Światowej, w której mogłaby zbierać cenne doświadczenie i ogrywać się na arenie międzynarodowej, mając kontakt z rywalami z różnych kontynentów. – Zobaczyłem grupę z dużym potencjałem – powiedział Samuels Blackwood. – Ma ona większy potencjał niż tylko ten do walki w Ameryce. Musimy jednak ciężko pracować, żeby zbliżyć się do Ligi Światowej czy igrzysk olimpijskich – dodał nowy szkoleniowiec siatkarzy z Dominikany.

Dla nich kalendarz rozgrywek nie jest bardzo napięty, będą mogli więc w spokoju przygotowywać się do dwóch imprez, które będą dla nich najważniejsze w zbliżającym się sezonie reprezentacyjnym. Pierwszą będzie Panamerican Cup, który rozegrany zostanie w dniach 23-31 lipca w Kanadzie. Natomiast jeszcze ważniejsze będą mistrzostwa strefy NORCECA, które odbędą się na przełomie września i października w Colorado.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved