Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Znamy uczestników V rundy Pucharu Polski mężczyzn

Znamy uczestników V rundy Pucharu Polski mężczyzn

W IV rundzie Pucharu Polski mężczyzn najszybciej rozstrzygnęły się pojedynki w Krakowie i Ostrołęce. UKS Hutnik w trzech setach uległ bowiem KPS-owi Kęty, zaś Energa Omis Ostrołęka bez starty partii triumfowała nad SMS-em PZPS I Spała. O wynikach w większości pozostałych spotkań decydowały tie-breaki.

Espadon Szczecin na własnym boisku nie sprostał Krispolowi Września. Podopieczni Dejana Brdovicia rozpoczęli mecz od zwycięstwa w pierwszej partii, ale w dwóch kolejnych musieli uznać wyższość rywali. Ostatecznie, po zaciętej czwartej odsłonie, wygranej na przewagi 28:26, doprowadzili do tie-breaka, ale w nim ponownie silniejsi okazali się wrześnianie, którzy triumfowali 15:9 i awansowali do kolejnej rundy. Szczecinianie ponieśli trzecią porażkę w sezonie i pożegnali się z rozgrywkami.

Do zaciętego meczu doszło też w Wyszkowie, gdzie miejscowy Camper zmierzył się ze Ślepskiem Suwałki. Niespodziewanie osłabiona kontuzjami przedostatnia ekipa tabeli I ligi po dwóch pierwszych partiach prowadziła z wyżej notowanym przeciwnikiem 2:0. Wyszkowianie nie potrafili jednak postawić kropki nad i. Ulegli rywalom w dwóch kolejnych odsłonach i o wyniku starcia decydował piąty  set.  W nim górą znów byli przyjezdni, którzy zdecydowanie wygrali, aż 15:5. Tym samym suwałczanie w kolejnej rundzie zagrają z Krispolem Września.

Swoją przegrodę w tegorocznym Pucharem Polski zakończyli siedlczanie, którzy na wyjeździe ulegli drugoligowemu SMS-owi PZPS II Spała. Po dwóch pierwszych partiach na tablicy wyników widniał remis, ale wtedy sprawy w swoje ręce wzięli gospodarze. W trzeciej i czwartej odsłonie nie pozostawili oni siedleckiej ekipie złudzeń, pokonując ją dwukrotnie do 20. W kolejnej rundzie młodzi gracz ze Spały spotkają się z Energą Omis Ostrołęka, która przed własną publicznością odprawiła SMS PZPS I Spała. Ostrołęczanie pewnie wygrali mecz w trzech partiach, triumfując w poszczególnych setach do 12, 14 i 19.

Nie powiodło się także kolejnej spalskiej ekipie – SMS-owi PZPS III Spała. Jej zawodnicy stoczyli zacięty pojedynek z pierwszoligową Wartą Zawiercie, rozpoczęli nawet od wygrania inauguracyjnej partii, ale ostatecznie w tie-breaku lepsi okazali się zawiercianie. Podobnie wydarzenia potoczyły się w starciu Stali Nysa z Victorią Wałbrzych – do rozstrzygnięcia meczu również potrzebnych było pięć setów. Zwycięsko z zaciętej walki wyszli siatkarze z Wałbrzycha, którzy będą rywalami Warty Zawiercie w V rundzie.

Ostatnią parę kolejnej fazy uzupełnili KPS Kęty i GKS Katowice. Zawodnicy z Kęt nie mieli problemów z pokonaniem 3:0 na wyjeździe UKS-u Hutnika Kraków, katowiczanie zaś odprawili inną krakowską ekipę – AGH. Akademicy ugrali w starciu z liderem I ligi tylko seta, choć mogło być ciekawie, bowiem po wygraniu pierwszej partii w drugiej goście ulegli rywalom dopiero po grze na przewagi.