Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Znamy termin XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Znamy termin XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

fot. Klaudia Piwowarczyk

Organizatorzy Memoriału Huberta Jerzego Wagnera podali termin rozgrywania kolejnej edycji tego turnieju. W 2019 roku reprezentacja Polski wraz z trzema innymi drużynami będzie grać w dniach 1–3 sierpnia. – Vital Heynen, trener drużyny naszych mistrzów świata poprosił dokładnie o ten termin i my oczywiście robimy wszystko, by wspierać naszą złotą drużynę – wyjaśnia Cezary Mróz.

XVI edycja odbywała się pod koniec sierpnia i była sprawdzianem przed mistrzostwami świata. Polacy walczyli w turnieju z Kanadyjczykami, Francuzami i Rosjanami. Biało-czerwoni jako jedyni nie przegrali meczu w zeszłorocznym Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Na podium poza Polakami znaleźli się Rosjanie i Francuzi, a MVP wybrano Artura Szalpuka.XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera rozpocznie się w czwartek 1 sierpnia i potrwa do soboty 3 sierpnia 2019 roku. – Vital Heynen, trener drużyny naszych mistrzów świata poprosił dokładnie o ten termin i my oczywiście robimy wszystko, by wspierać naszą złotą drużynę – tłumaczy Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – XVII Memoriał będzie miał wyjątkowe znaczenie dla naszych mistrzów świata, gdyż będzie próbą generalną przed kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich 2020 roku. Dlatego bardzo dokładnie dobieramy uczestników, na razie mogę zdradzić tylko tyle, iż mogą się państwo spodziewać niespodzianek, i oczywiście wspaniałych emocji. Będziemy na bieżąco informować o tym, które drużyny zostaną rywalami Polaków oraz mieście gospodarzu turnieju. Proszę o jeszcze chwilę cierpliwości – dodaje wiceprezes Mróz.

Przypomnijmy, że o kwalifikację do igrzysk w Tokio biało-czerwoni zagrają z Francją, Słowenią i Tunezją, a turniej będzie rozgrywany w Gdańsku. Oznacza to, że memoriał będzie ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed walką o igrzyska, która rusza już 9 sierpnia.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved